Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

%40 oranla ne kadar iş göremezlik maaşı alırım?

ipeksi

Üye
Konular
57
Reaksiyonlar
3
selam %40 rapor aldım diyelim, iş kazasından önceki 3 ayın prime dayalı günlük kazancı 88.5 tl yaşım 29 du ben hesap yapıyorum ama emin olamıyorum yardımcı olurmusunuz?

İş kazası sonucu orta kognitif bozukluk nedeniyle hangi oranda rapor alırım?

Selam bugün sağlık kurulu doktorlarından nöroloji doktoru bana orta kognitif bozukluk teşhisi koydu yarın heyete giricem ama çok merak ediyorum iş kazası ve meslek hastalıkları cetvelinde bulamadım orta seviye kognitif bozukluk neye karşılık gelir kaç puan yapar?

Kısmi iş göremezliği halinde sürekli iş göremezlik geliri hesabı:
Günlük kazanç (GK) x 30 x %70 x Sürekli İş Göremezlik Derecesi (SİD)
veya kısaca GK x 21 x SİD

Benim rakamlarla aram hiiiiiiiiiç yoktur. Ama bakınca, 88 x 21 x %40 = 740 TL gibi bir şey çıkıyor. Saçmalamadıysam tabii :)

%65 oranla ne maaş alırım?

selam geçen hafta kurula girdim %65 oranım çıktı kaza sırasındaki brüt maaşım 2650 tl ne kadar maaş bağlanır ve ne kadar zaman alır bağlanması çünkü sağlık giderlerim için çok gerekli teşekkür ederim

%65 oranla ne maaş alırım?

selam geçen hafta kurula girdim %65 oranım çıktı

1000 tl alırsın garanti derim ben 41 oranla 605 tl alıyorum çünkü maaşımda seninkinin yarısı

Oran %65 olarak onaylanırsa, 1200 TL gibi bir gelir bağlanır sanırım.

Meslekte kazanma gücü kaybı hesabı nasıl yapılıyor?

Merhaba arkadaşlar iş kazası geçiripte mesleğinden dolayı cetveldeki orandan fazla veya eksik oran arkadaşlar var mı?Mesala ben teknikerim cetvelde arıza ağırlık ölçüsü %35 ama b cetveline göre meslek bölümünden karşılaştırınca %35 oluyor %56...Böyle bir durum gerçekten var mı?Bu şekildemi yapılıyor meslekte kazanma gücü kaybı hesabı?

bülent abi meslek önemli demişsin ama benimde böyle bir sürecim var bitmesine az kaldı ama benim mesleğim elektrik olduğu halde hiç bir yerde sormadılar kayıt etmediler bunu nerden biliyorlar ..tşk..

Sgk nın müfettişinin senin ifade tutanağında meslek diye bölüm var okulun, mesleğin orada yazıyor olması lazım sanada bir kopyası verimiş olan sgk müfettiş tutanağında yazıyodur bir kontrol et

arkadaşım bana müfettişin yazdığı tutanağın kopyası verilmedi bunu nerden öğrenceğim sgk da varmıdır selamlar.

sgk da vardır muhakkak bağlı bulunduğun Sgk müdürlüğünün iş kazası bölümünü ara seninile alakalı bir dosya olmalı orada onda yazar ama şahsen gitmen daha iyi olacaktır

Epilepsi hangi gruba giriyor?

Merhaba arkadaşlar benim sorum semptomatik epilepsi yani sebebi bilinen epilepsi ile ilgili iş kazası sonucu ayda 1-2 nöbet geçiriyorum heyettende bu sonuç çıktı ankaraya gitti evraklarım sonuç bekliyorum ama merak etmedende duramıyorum hafif, orta ve ağır sınıflandırmalarının hangisine girer ayda 1-2 nöbet?

İş kazası sonucu sürekli iş göremezlik geliri ne zamandan itibaren birikmeye başlıyor

Arkadaşlar bir türlü anlayamadım bu sürekli işgöremezlik geliri iş kazası tarihinden itibaren mi birikmeye başlıyor yoksa geçici işgöremezlik bittiği tarihtenmi başlıyor? Daha açık olmak gerekirse 16 nisanda kaza geçirdim 3 buçuk ay raporlu kaldım 4 ağustosta raporum bitti iş başı yaptım şimdi para 16 nsandan itibaren mi birikmeye başlıyor yoksa 4 ağustostandan itibaren mi birikiyor?

İş kazası hangi tarihte olmuşsa, sürekli iş göremezlik geliri başlangıcı için o tarih baz alınır. 5510 sayılı yasanın 19. maddesi çok açıktır:
"Sigortalının sürekli iş göremezlik geliri;
a) Geçici iş göremezlik ödeneğinin sona erdiği tarihi,
b) Geçici iş göremezlik tespit edilemeden sürekli iş göremezlik durumuna girilmişse, buna ait sağlık kurulu raporu tarihini,
takip eden ay başından başlar."

Evet abi iş kazası cetveline göre semptomatik epilepsi yazıyor ya ordan sordum

Epilepsi raporum?

Merhaba posttravmatik epilepsi hastasıyım sgk nın sevki sonucunda devlet hastanesi kuruluna girdim nöroloji doktoru sadece kanımdaki ilaç düzeyine baktı birde mr sonucum var ona baktı neyse kurul kararı olarak posttravmatik epilepsi yazıldı raporuma ve ankaraya gönderildi şimdi ankaradan raporum eeg si yok diye geri döner mi? epilepsili arkadaşlar yardımcı olabilirmi?

Hay Allah. Keşke eeg de olsaydı. Sanırım biraz şansa ihtiyacın var şimdi... O haliyle kabul de edilebilir, eeg de istenebilir.

tamam da abi ben o yazıda ne demek isteniyor onu anlamadım bu arada rapor parası aldım o tahihler arasında

O "rapor parası" dediğin, geçici iş göremezlik geliri. O gelirin kesildiği tarihten sonra sürekli iş göremezlik geliri bağlanır. Ya da, iş kazasından itibaren sürekli iş göremezlik geliri bağlanır ve/fakat sana ödenen geçici iş göremezlik gelirinin bir kısmı senden geri tahsil edilir.

Bu konuda uygulama nasıl yaşılıyor, bilmiyorum.

% kaçı olumlu dönüyor?

Merhaba arkadaşlar benim bir sıkıntım var iş kazası heyet raporum şu an Ankara Kocatepe Yüksek Sağlık Kurulunda ama bana sanki onaylanmayacakmış gibi geliyor o kadar çok uğraştım ki onaylanmassa bir daha aynı sıkıntıları yaşamak istemiyorum, raporu 2 ay önce aldım Ankaraya daha yeni varmış birde zaman kaybı var tabi , rahatsızlıklarım ilki sağ hemiparezi ama emg yok doktor sadece fiziki kontrol yaptı ve oranları yazdı ikincisi posttravmatik epilepsi sadece mr sonucuma bakıldı birde kanımdaki antiepileptik ilaç düzeyine bakıldı ayda 1-2 nöbet geçirdiğim yazıldı, eeg çekilmedi ve sonuncusu (kafama takılmasının sebebide bu galiba) beyin hasarına bağlı davranış bozukluğu bunun testleri yapıldı psikolok ve nörolog tarafından, tecrübeli arkadaşlar raporum Ankarada dönebilirmi?

sürekli iş göremezlik geliri rapor halin bittikten sonra işlemeye başlar kazatarihinden itibaren başlamaz bazı arkadaşlar yanlış bigi veriyorlar kısaca iş kazası oluşu rapor dönemi bitti işbaşı yazıldı o tarihten itibaren başlıyor

itiraz edeceğim dilekçe örneği varmı?

Merhaba arkadaşlar dün Ankarayı aradım yani kocatepeyi bana %35.2 oran vermişler itiraz etmek istiyorum çünkü ben iş kazası sonucunda posttravmatik epilepsi, organik davranış bozukluğu ve orta derece sağ hemipleji oldum hayal kırıklığına uğradım çünkü artık mesleğimi yapamıyorum %80-90 beklerken çok düşük geldi sizlere bir kaç sorum olacak;
1-İtiraz edeceğim nasıl bir dilekçe yazmalıyım?
2-İtiraz ettiğimde mevcut oranımı düşürme ihtimalleri varmı yani gıcık olupta falan
3-Tüm değerlendirmeleri Kocatepe mi yapıyor yani ben teknikerim rapor yazarken bunu dikkate alıyorlarmı yoksa bu değerlendirmeyi bağlı olduğum sgk mı yapıyor
teşekkür ederim...

İtiraz için ekstra bir dilekçeye gerek yok. "Müracaatım sonucu işgücü kaybımı %35,2 oranında kaybettiğim sonucuna varılmış. Ne var ki varolan işgücü kaybımın bundan yüksek olması gerektiğini düşünüyorum. İş bu nedenle işgücü kaybımın tespiti için yeniden değerlendirme yapılmasını ve tarafıma yazılı olarak bildirimde bulunulmasını arz ve talep ederim"

Kimse gıcıklık olsun diye oran düşüremez.

Bölge sağlık kurulu mu yoksa Kocatepe mi karar veriyor, bilmiyorum.

İşgücü kaybı belirlenirken kişinin mesleği göz önünde bulunduruluyor.

27 gün kayıp mı?

Merhaba arkadaşlar işgöremezlik maaşım bağlandı fakat biriken başlama tarihi 1 eylül 2010 yazıyor oysa benim geçici işgöremezlik raporum 3 ağustosta bitti yani arada 27 günlük bir açık var ve bana gönderilen maaş bağlama kararında yazmıyor bu şimdi o 27 günü alabilirmiyim ilk maaşımla yoksa uçtumu o para

Üst Alt