Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

%40 raporumu aldım. Emekli olmalı mıyım?

vipermesut

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
3
selamlar yuzde 40 suresiz olarak rapor aldım. 2 brans hasta olmama ragmen oran vermemiş bunu anlamış değilim. esas kafama takılan soru şu. ileriki zamanlarda böyle sorunlar ile karşılaşma endişesi taşıdım. 3 yıl daha hasta hasta primi mi tamamlamaya çalışmalıyım yoksa emeklilik için dilekçe vermeli miyim.

@vipermesut,

Doğum tarihiniz gün/ay/yıl?
İlk sigortalı olduğunuz tarih gün/ay/yıl?
Primleriniz hangi tarihler arasında hangi statüde yattı? Toplam prim gün sayınız nedir?
%40 rapor tek bir hastalıktan mı yoksa birkaç hastalığın toplamı mı?

@OturanBoğa,
1973 doğum. prim gun 4920 ssk başlangıc 15,4,1999 eyt liyim uyku apnesi ve bel fıtığı dan. astım ve deri rahatsızlığı var puan vermemişler. oysa puanlama cetvelınde orta sıddet tanısına 10 puan yazıyor derı rahatsızlığı ıcın

@vipermesut,

eyt lisiniz yaklaşık 1000 gün eksiğiniz var ,vergi indirimi şartlarını sağlıyorsunuz ve sizden 18 yıl 4080 gün istiyor sgk bu hakkınız mevcut 3 yıl önce emekli olabilirsiniz ama bu hakkınızı kullanabilmek için önce vergi indirimine başvurmanız gerekecek ya çalıştığınız firmanın bağlı bulunduğu vergi daieresinden yada kendiniz e devlet üzerinden digital vergi dairesi kanalından başvuru yapabilirsiniz vergi indiriminiz % 40 olarak onaylanır ise sgk müracat edip emekli olabilirsiniz

2008_oncesi.PNG

Raporunuzla işyerinizin bağlı olduğu defterdarlığa gidip sakatlık indirim hakkına başvurun. O hakkı kazandığınızda sgk'ya gidip erken yaşlılık emekliliği için başvurun...

Üst Alt