Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

40 ytl fazlalık için Evde Bakım Maaşı başvurumuza red yanıtı gelir mi? [Soru]

emine44

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
herkeze merhabalar ben yeni üyeniz
benim de sorunuma cevap gelirse sevinirim. zihinsel özürlü oğlum için evde bakım ücretine başvurdum. %70 ağır özürlü. Bir sene sonra geldiler fakat evdeki gelir 40 ytl fazla çıktı. aylık bağlanmaz dediler! çocuğun maaşı üç aylık 808 ytl, beyimin maaşı 650 ytl, kızımın maaşı 341 ytl ,ret cevabı gelir dedile.r 40ytl için ret cevabı gelir mi?!
şimdikten teşekürler

gelir arkadaşım bu konuda çok katılar 20ytl için bile kabul edilmeyen var!!!

peki tekrar başvuru yapabiliyormuyuz ayrıca oturduğumuz ev benim üstüme engel olurmu

Görünen gelirinizi düşürterek dilediğiniz zaman yeniden başvuru yapabilirsiniz.

emine44' Alıntı:
herkeze merhabalar ben yeni üyeniz
benim de sorunuma cevap gelirse sevinirim. zihinsel özürlü oğlum için evde bakım ücretine başvurdum. %70 ağır özürlü. Bir sene sonra geldiler fakat evdeki gelir 40 ytl fazla çıktı. aylık bağlanmaz dediler! çocuğun maaşı üç aylık 808 ytl, beyimin maaşı 650 ytl, kızımın maaşı 341 ytl ,ret cevabı gelir dedile.r 40ytl için ret cevabı gelir mi?!
şimdikten teşekürler

şimdi gelirler aylık ortalama çocugunuzun 270
babanın 650
kızınızın 341
yani kişi başaına gelir 305 liradan fazla oldugundan size bakım maaşı vermezler yine müraccaat etseniz yine reddederler ev kirada olmadıgı için evde oturdunuz için ve bi gelir teşkil etmedigi için sorun evden olmaz ama aylık kişi başına düşen gelir kriterinden vermezler..

Üst Alt