Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

%41,2 iş gücü kaybı var, %90 karşı taraf kusurlu. Tazminat oranım ne olabilir?

melekaytekin

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar. 2015 yılında İş kazası sonucu sag gözümü kaybettim yaş 32 iş kayıp ORANI 41.2 kusur maaş 1071 tl alıyorum iş yeri % 90 KUSURLU benim %10 kusur dava devam ediyor alacagım tazminat belli değil tahmini bir rakam ne olabilir.

Watsap grubuna eklermisiniz

melekaytekin

Çalışırken aldığınız maaş, yaşınız, mesleki kalifikasyonunuz/eğitiminiz vb. her şey belirleyicidir. Tabii avukatınızın becerisi ve hakimin de takdiri önemli.

Ortalama bir fikri olan var mı arkadaşlar?

Merhabalar, ben 89 luyum ve 2013 de kaza geçirdim maaşım 2500 tl. maddi manevi tazminat toplam 38.500 tl çıktı. avukatımda hesaplama tablosu var kendisine ilk gittiğimde de üç aşağı beş yukarı böyle bir rakam söylemişti. dilerseniz yönlendirebilirim sizi.

Bahsettikleriniz haricinde maddi tazminata tesir eden oldukça etmen var. Örneğin maruz kaldığınız iş kazası nedeniyle Kurumun bağladığı gelirin ilk peşin sermaye değeri, bu kaza nedeniyle işverenin maddi tazminat karşılığı size ödediği bir miktar var ise bu miktarın ödenme tarihinde toplam maddi zararınızı karşılama oranı, kaza tarihinde alınan maaş gibi.

Maluliyet oranınız oldukça yüksek, yaşınızda genç. Bu nedenle maddi zararınızın ortalama 200 bin ile 300 bin arası bir rakam çıkacağını sanıyorum. Manevi tazminat ise 21 Hukuk Dairesinin uygulamalarında gözeterek maksimum 60-70 bin arası bir rakam tutar.

Maddi hesap raporu geldiği zaman hesap kalemleri uzman bir hukukçu tarafından tek tek incelenmeli. Uygulamada bilirkişilerin gerek bilgi eksikliğinden gerekse maddi hatadan kaynaklı hataları olabilmektedir. Mahkemelerde çoğu kez maalesef bu konuda yeterli bilgiye sahip olmadıklarından bilirkişi raporunu çok irdelemeden karar vermektedirler. Buda doğal olarak hak kaybına neden olmaktadır. Özetle hesap raporunu bu konuları bilen birisine gösterir iseniz faydanıza olur.

Üst Alt