Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

%42 raporum var. 2022 maaşı alabilir miyim?

adebayors

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar benim benim %42 raporum var göz ve ortapediden üniversite mezunuyum lisans iş için her yere başvurdum ama netice alamadım siğortam yok duydumki devlet aylık para veriyormuş %40 ve üzerine eger dogruysa nereye müracat etmeliyim bir işe girene kadar yaşım 26 askerliktende muafım tşk ederim saygılar...

ne parasıymış verilen açıklamamışsınız bu durumda siz 2022 özürlü maaşı alırsınız çalışmadıgınız için benim bildigim kadarıyla tabi onada yapılan araştırmalarda şartlar oluşursa

2022 sayılı yasadan istifade eder diyor raporumda çalışmıyorumda işsizim eger maaş alabilirsem nereye başvurmam gerekir

%40 ve üzeri sağlık raporunuz varsa,
Çalışmıyorsanız, aktif sigortalı değilseniz ve isteğe bağlı prim ödemiyorsanız,
Aylık geliriniz 100 TL ' yi geçmiyorsa, hiçbir geliriniz yoksa nafaka yükümlüsü anne-babanızın gelirinden giderler çıkarıldıktan sonra size kalan yardım miktarına bakılır. Ve bu miktar 100 TL 'yi geçmemelidir..

Bu şartlara uygunsanız
http://www.engelliler.biz/forum/202...basvurusu-icin-gerekli-belgeler-ve-surec.html
başlığında ki belgelerle kaymakamlıktan mal müdürlüğüne başvuru yapabilirsiniz..

İşe başlarsanız 2022 maaşını kestirmekle yükümlüsünüz. Aksi halde borç bildirimi gelir, tekrar ödemek zorunda kalırsınız..

2022 maaşı için Mal Müdürlüğü'ne müracat etmen gerekiyor. Gerekli şartları sağlıyorsan %42 raporun için maaş bağlanabilir. Bu maaş aylık değil 3 ayda bir ödenmektedir. Mart ayında zam farkı ile birlikte 3 aylık 649 tl ödenmiştir.Yalnız bu maaşı alırken sigortalı bir işe girersen kestirmen gerekir. Hem çalışıp hem de bu maaşı alamazsın.

tşk ederim eksik olmayınız bilgilendirdiğiniz için saygılar...

Üst Alt