Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

42 yaşında %90 engelli kişi emekli babanın sigortasından yararlanabilir mi?

Akr3pKraL

Üye
Konular
17
Reaksiyonlar
0
42 yaşında %90 engelli abim emekli babamın sigortasından yararlanabilirmi. (sağlık ve ilaç alımı için) Vede babam bizleri kendine yakıştıramadığından alçak insan ret etmek istese edebilirmi.

@Akr3pKraL[FONT=sans-serif]
Abiniz evli değilse babanızın sağlık güvencesinden faydalanır . Bulunduğun il de SGK müdürlüğüne başvurarak işlemleri başlatabilirsin . SGK hastaneye özürlü durum tespiti için sağlık kuruluna sevk eder.

Abinizin alacağı bu rapor ile babanızın sağlık güvencesinden faydalanmaya başlayabilir .

Evlad reddi hukuki işlemlerle sonuçlandırılır . Hal , tavır veya sözlü olarak red i evlad yapamaz . Babalık davası açıp baba olmadığına dair ispat yapması gerekir . Üst kan bağı nedeniyle faydalandırmam demesinin hiç bir hukuki geçerliği yoktur.[/FONT]

Cevabınız için çok teşekkür ederim. @-dorlion- Bu hafta ilk işim olarak bunu halledecem. saqolasın...

Merhaba hayırlı akşamlar. Bugün ilçemizde bulunan SGK merkezine gittim. konuyu izah ettim ve bana dedilerki babanın bizzat gelmesi gerekiyor babanın onayı olmadan böyle bişey yapamayız dediler. Bende babamın 47 senedir almanyada yaşadığını bizleri kabullenmediğini onun gelmeyeceğini izah etsemde nafile esmen kovdu olmaz böyle bişey diye. nasıl bir yol izlemem gerekir yani bu konuda mevzuat nedir bilgisi olan varmı acaba.

@Akr3pKraL babasının başvurması lazım, oğlunun sağlık güvencesinden yararlandırılması için.

siz sağlık güvencesini şimdilik bırakın, babanıza nafaka davası açın. fakat bu konuda bir avukattan görüş alın. nafaka davasını özellikle engelli abin kazanır ama o nafakayı nasıl tahsil edeceksiniz? babanız yurt dışında yaşıyormuş. o yüzden size bir avukat gerek.

imkanınız varsa Almanya'da dava açmanın imkanlarını araştırın.
babanızın yurt içinde malı mülkü varsa buradan dava açarsınız.

@Kalem hanım ilginiz için çok teşekkür ederiz. nafaka davasını geçen sene şubat ayında açtın ilk duruşmayı 9 marta verdiler. kısmet olursa inşaallah martta ilk duruşma var. avukat tuttuk ama bekliyoruz. inşaallah ahkkımızda hayırlı olur. lakin şahsi giderleri zaten ağır ama sağlık giderleri daha problem. ama benim mantığım almıyor sgk daki adama soruyorum bu nasıl kanndur.

benim çocugum olsun engelli olsun sonra atayım sokağa diyorum , utanmadan evet sosyal hizmetler var yok yetimhaneler var falan filan. devlet bakar diyor alay edercesine. tamam bakıyor Allah devletimize milletimize zeval vermesinde nasıl oluyor anlamadım. allah kimseyi vicdansız yapmasın.

Üst Alt