Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

%43 işgücü kaybı oluştu. Ne kadar sürekli iş göremezlik geliri bağlanır?

WeLTeR

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar hayırlı ramazanlar

benim malüliyet raporum %43 çıktı. iş kazası geçirmiştim ben bununla ilgili bildiğiniz gibi müfettiş rapor yazacak.Tahminime göre 2 3 ay içinde maaş almaya başlayabilicem ama merak ettiğim ise ne kadar maaş alıcam kimisi 250-300 arası diyor kimisi 400 alırsın diyor kafam karışıyor. sizce ortalama ne kadar maaş bağlanır ve ya bunun hesaplamasını bilen var mı?

WeLTeR herkesin maaşı farklı çıkıyor önceden tahmin yürütmek zor. Sanırım Mesleğe göre aylık bağlanma oranları değişiyor

Şu linke göz atmanı tavsiye ederim. işgöremezlik hakkında yönetmelik
http://www.sgk.gov.tr/wps/wcm/conne...i+iş+göremezlik+geliri-portal.pdf?MOD=AJPERES

[FONT=sans-serif]Sürekli iş göremezlik geliri, sigortalının mesleğinde kazanma gücünün kaybı oranına göre [/FONT][FONT=sans-serif]
hesaplanır
. Sürekli tam iş göremezlikte sigortalı[/FONT][FONT=sans-serif]ya, 17 nci maddeye göre hesaplanan aylık [/FONT]
[FONT=sans-serif]kazancının % 70'i oranında gelir bağlanır. Sürekli kısmî iş göremezlikte sigortalıya [/FONT]
[FONT=sans-serif]bağlanacak gelir, tam iş göremezlik geliri gibi hesaplanarak bunun iş göremezlik derecesi [/FONT]
[FONT=sans-serif]oranındaki tutarı kendisine ödenir. Sigo[/FONT][FONT=sans-serif]rtalı, başka birinin sürekli bakımına muhtaç ise gelir [/FONT]
[FONT=sans-serif]bağlama oranı % 100 olarak uygulanır.
[/FONT]

sana soyle soyleyeyım benım oranım %44 olarak geldı ılk olarak 405 lıra maasa bağlandım.

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim bende 380 390 gibi bişi hesapladım ama yanlısda yapmıs olabilirim tabi

Üst Alt