Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

%43 oranında işgücü kaybım var. Ne kadar iş göremezlik aylığı alabilirim?

gökhan54

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
siteye yeni üye oldum

ben 23.02.2008 de işkazası sonucu sağkolda dirsekle bilek arasında his kaybı bilek hareketlerim kısıtlı ve 5 parmağımda çalışmıyor (hiç bir şekilde hareket etmiyor)..
%60 sakatlık raporum var. işgücü kaybım da %43.

kaza yaptığımda da asgari ücretle çalışıyordum.. kazadan sonra 17 ay raporluydum raporum bittiğinde sğk ya işgücü kaybı için başvuru yaptım. iş bulamadığım için aynı işyerinde tekrar işe başladım ve şuan orda asgari ücretle çalışıyorum.

%43 işgücü kaybımla bana nekadar maaş bağlanır.. yada bunun hesaplaması nasıl oluyor bana yardımcı olursanız sevinirim...

Çok geçmiş olsun.

Tahmin ediyorum 400 tl gibi bir gelir bağlanır. Sürekli iş göremezlik geliri için başvuru yaptınız mı? Geçici iş göremezlik geliri aldınız mı 17 ay boyunca? %43 raporu iş kazası tespiti için hastane mi vermişti? SGK onayladı mı bu oranı?

%60 sakatlık raporu dediğiniz nedir? O raporu ne zaman ve nereden aldınız? Bir kurum mu sevk etmişti?

Teşekkür ederim...
Ben 17 ay boyunca tedavi gördüğüm için rapor parası aldım.. Doktor bana artık çalışabileceğimi söyledi ama önce maluliyetlik için başvuru yapmamı söyledi.
%60 oranı vergi dairesinin beni hastahaneye sevk etmesi sonucu aldım..(sağlık kurulu heyet raporu) bu sakatlık raporu galiba...
Sgk yada başvurdum.. Onların sevk i sonucu sakarya eğitim ve araştırma hastahanesin den %43 iş gücü kaybı raporu aldım ama ankara bunu onaylamadı raporda eksiklerin olduğunu söyledi tekrar heyete girdim buda 3. Heyetim oldu raporum hastaneden sğk ya gitti onlarda ankaraya gönderecekmiş...(büyük bir ihtimalle %43 aynı sonuç çıkardiye düşünüyorum)
sizin dediğiniz geçici iş göremezlik geliri.... Rapor parasımı oluyor acaba...

Rapor parası = Geçici iş göremezlik geliri

Meydana gelen iş kazası sonucu oluşan sakatlık süreklilik arz ettiğinde, o zaman sürekli iş göremezlik geliri bağlanır. Tıpkı emeklilik gibidir. Yaşam boyu alınır, vafaat halinde geride kalan hak sahiplerine kalır, yaşam boyu sağlık güvencesi sağlar. Çalışılsa da emekli olunsa da bu gelir ödenir...
Bu, %43 rapor sürekli iş göremezlik geliri içindir. Yani, iş kazası sonucu oluşan sakatlık oranının tespiti...

Vergi indirimi için alınan rapor ve vergi indirim hakkı, onun sğrekli iş göremezlikle hiç bir ilgisi yok. O, emeklilik hakkı ve hesabı ile ilgilidir: Emeklilik

Üst Alt