Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

% 45 engelli raporum ile sürekli iş göremezlik maaşı alabilir miyim?

Ferhattemiz

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
29 07 1977 doğumluyum.
Şubat 1999 yılında tekstil fabrikasında işe başladım. mayıs 2016 da rahatsızlıklarımdan ötürü hastaneye gittim yapılan tetkiklerde tip 2 şeker hiper tansiyon ve astım tesşihisi konuldu ve tedaviye başlandı.
mart 2017 de % 45 engelli raporu alıp vergi indirimi için başvuruda bulundum ve cevap temmuz da geldi
raporumda tozlu, nemli ve efor gerektiren işlerde çalışamaz yazıyordu.

pirimlerim dolduğu için emeklilik başvurusunda bulundum onaylandı.

Emeklilik için işyerim ile ilişiğim kesildikten sonra ben yine işe devam etmek istediğimi bildirdim. iş yerim artık beni bu şartlarda çalıştıramayacağını bildirdi ve işten ayrılmak zorunda kaldım.
artık elimdeki bu raporla tekstil fabrikalarında çalışabiliceğimi düşünmüyürum bu yaşa kadar da başka bir işte çalışmadım.

Bu elimdeki raporlarla sürekli iş görmezlik raporu almak için neler yapmam gerekiyor.

iş göremezlik maaşı albilirsin meslek hastalıgı var sende sgk ya başvur

cevabınız için teşekkür ederim,
Başvuruda bulundum maltepe hastanesinde 25.09.17 de işlemlere başlayacağım çıkam sonuçları burad paylaşırım.

Üst Alt