Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

5 ay vekil öğretmen oldum. 2022 maaşım kesilmiş midir?

paradoxus

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
merhaba arkadaşlar
ben 30.09.2009-15.02.2010 tarihleri arasında vekil öğretmen olarak görev yaptım ve şimdi de çalışmıyorum acaba engelli maaşımın kesilmesi için dilekçe göndermeli miyim ya da yatan maaşı alayım mı?
Yardımcı olursanız sevinirim ayrıca çalıştığım işgünü kaç gün buna ulaşamadım.

şimdiden teşekkür ederim...

Kesilmediyse bile kestirmekle yükümlüsünüz (Bir yıl içinde 90 günü aşan sigortalılık halinde 2022 aylıkları kesilir)

Sakın içerdeki parayı çekmeyin. %50 faiziyle geri alırlar.

Kestirip tekrar bağlatmanız gerek oda sanırım 2 yıl sürer ama sakın almayın çünki 10 mislini almaya kalkıyorlar çünki bana öyle yaptılar ya da alın siz boşverin çünki bunlar kendisi dilekçe verip kestirenlere dürüst olanlara iyiniyet cezası olarak kafalarına göre borç çıkarıyorlar siz alın devam edin bence bişey olmaz bunlara iyilik yaramaz çünki bunlar bunlardan anlıyorlar.

hocam zaten parasızım beni gaza getirmeyin vallah gider alırım şimdi faizini de beraber öderiz artık:)

keşke ayrılmasaydınız vekil öğretmenler şimdi hep kadroya alınacakmış

çalışarak 2022 maaşı almaya devam eden bir kişice dava açılmıştı tespit edildiği taihe kadar aldığı tüm para faiziyle istendi.sakın çekmeyin çalışıyorsanız 2022 maaşını iptal ettirin

artik tespit veya saklamak gibi bisi yok
nufus nmarasiyle hersey meydanda bu gun olmasa yarin maliye ensede

aslıdna burda ilginçbir durum var. bir yıl içinde demesinin anlamı nedir mesela burda 9. ayın 30 unda girmiş 3 ay yanı 90 gün sonra 2010 a geçmiş yani limite gibi diger 2 ay ise 2010 da gözüküyor bunda kurtarıyor olma ihtimal ivarmı sadece meraktan soruyorum.

shukufe arkadaşım yazdıklarınız için size teşekkür ederim yüreğime su serptiniz(?)

2022 maaşında durumu geçici ne anlama geliyor?

bülent abi ben maaşı kestirmek için başvurmadım ve içerdeki maaşı da çekmedim şimdi evrak takipten baktım durumu geçici durumda ve kesilme nedeni de sgk aylık alması diyor. benim öğrenmek istediğim bu süreçte ne yapmam gerektiği.

ya krdeım vekıllık ıcın yakma maasını gır kpssye kursa gıt daha mantıklı

Sigortalı çalışırken 2022 aylığı aldığınız tüm aylıklar için %50 fazile ceza ödemek zorunda kalacaksınız...
Bu cezayı ödedikten sonra aylığınız ya kesilir ya da yeniden aktif hale gelir. Bilemiyorum...

melek hanım tüm maaşlar derken neyi kastediyorsunuz ben zaten sitortalılık döneminde yatan maaşı çekmedim hala duruyor bunun için de ceza ödeyecek miyim?

yazdığım dilekçe şu şıkilde umarım olmuştur.

06/05/2010 Perşembe

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI

Primsiz Ödemeler Genel Müdürlüğü'ne​

09/30/2009 tarihinde milli eğitim bakanlığına bağlı olarak vekil öğretmen olarak işe başladım. 15 /02/2010 tarihinde bu işten ayrıldım... 1 iş yılı içerisinde toplamda 90 iş günü sigortalılık süremin dolup dolmadığına ulaşamadım ve bu yüzden kurumunuza maaşımın kesilmesi için herhangi br bildirimde bulunmadım. Ayrıca sigortalı olarak çalıştığım için maaşımın kendiliğinden kesileceğini düşünüyordum. Ancak sgk sitesinin evrak takip bölümünde aylığımın geçici durumda olduğunu gördükten sonra yaptığım araştırmalar sonucu maaşımın durdurulması için kurumunuza bir bildirimde bulunmam gerektiğini öğrendim.
Bu noktada ortaya çıkabilecek olumsuzlukları ve cezai yaptırımları önlemek adına, sorumlu olduğum bildirim yükümlülüğümü bu dilekçem ile yerine getirmek istedim.

Aynı zamanda Mart 2010 dönemine ait 2022 maaşımı da, ortaya çıkabilecek olumsuzlukları önlemek adına hesabımdan “çekmedim”.

............ sicil nosu ile almakta olduğum 2022 maşımın sigortalı olarak işe girip çıkmış olmam sebebiyle kesilmesini ya da yeniden bağlanmasını ve tarafıma yazılı olarak bilgi verilmesini arz ve talep ederim.

Sicil no:
T.C no :
Adres :

EK: Emekli Sandığı Tanıtım Kartı

Gayet güzel bir dilekçe. Bakalım sonuç ne olacak...

mrb bülent abi sgk sayfasında 22.05.2010 tarihi itibariyle ''EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ'' yazıyor. Bu ne anlama geliyor acaba...

valla ben de öyle bir seyle karsılastım tam tamına 2 kere 2022 maaşından hem calsıatım şirketen mas aldım özel sektördu ve bunun yasal olmadını duydum mevsimlik işcıyım dıye masımedım vakat canım sıkıldı ve dilekceyle bas vurdum bu para bana hakmı deyılmı dıye 3000 tl ceza gelmıstı ıyı nıyetım den dolayı ve 4 senedır bidaha bır ses gelmedı anlıycanız bukonuda çok dıkatlı olmak gerek af geldı dıye duymustum 5 sene önce ,

merhaba bülent abi ben süreçte sizin de yardımınızı almak için sürekli size soruyorum bu konuyu bunun için sıkıntı veriyorsam öncelikle özür dilerim. sgk sayfasında bugün şöyle bişey yazıyor
durumu: pasif
evrak açıklamaları: ptt hesabının kapatılması için yazı yazıldı

hesabın kapatılması beni üzmez ama bana bu konuda herhangi bir ceza gelir mi?

şimdiden teşekkürler...

kardeş kesilir arkasından borç tahakkuk edilir %50 faiziyle

İnan bilemiyorum Nevzat. Ama bugüne kadar yakalayıp da rahat bıraktıkları kimseye rastlamadım.

Üst Alt