Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

5 yıl süreli, %57 raporumu vergi dairesi düşürür mü?

mehmet3559

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
2
Herkese merhabalar şimdi ben astımdan 20 kronik hepatitten 15 boyundaki platinden 12 tansiyondan 10 toplamda 57 puan kırılarak 5 yıl sureli 46 rapor aldim vergi indirimine başvuracam orda puan dusermi

Merhabalar, geçmiş olsun evet bazen düşürebiliyorlar. bazende yükseltebiliyorlar bazende engelli raporundakinin aynısını veriyorlar benim raporum 64 idi ve aynısını verdiler vergi indiriminde. sizinkide sınıra çok yakın sınıra çok yakın olanlarınkini malesef genelde düşürüyorlar burda çok şahit oldum inşallah sizinkini düşürmezler.
NEKADAR TUHAF BİR ÇELİŞKİ DEĞİLMİ FAKÜLTELERİN YADA ŞEHİR HASTANELERİNİN VERDİĞİ PUANİ VERGİ İNDİRİMİNDE DÜŞÜREBİLİYORLAR OZAMAN ENGELLİ RAPORUNUDA ONLAR VERSİN DAHA MANTIKLI DEĞİLMİ ARKADAŞLAR BİRDE YUKARDA YAZDIĞIM HASATNELERİN VERDİĞİ ORANI MALULEN EMEKLİ OLMAK İÇİN BAŞVURDUĞUNUZDA ONLARDA DÜŞÜREBİLİYORLAR BİREBİR KENDİM YAŞADIM BENİM 64 ENGELLİ RAPORUMU KABUL ETMEDİLER NEYMİŞ EFENDİM İŞ GÖREMEZLİK RAPORU OLACAKMIŞ (ENGELLİ RAPORU İLE İŞ GÖREMEZLİK RAPORU ARASINDA NASIL BİR FARK VARSA :) )SIRF İNSANLARI EMEKLİ YAPMAMAK İÇİN HAZIRLANAN BİR TEZGAH TEKRARDAN HASTANEYE SEVK ETTİLER ORDAKİ BİLGİLERE GÖRE (İŞ GÖREMEZLİK RAPORUNUN ORANINI HASTANELER VEREMİYOR) MALULEN EMEKLİ KURULUNDAKİ DR. HAZRETLERİ VERİYOR VE DÜŞÜK VERİYORLAR... YAZACAK ÇOK ŞEY VAR AMA İŞTE LANET OLSUN...

@mehmet3559, birde ben bir ara burda şöyle bir şey okumuştum, ama vergi indirimden emeklilik icinmiydi yada malulen emeklilik içinmiydi onu hatirlayamiyorum okuduğum şey şuydu; toplam puani baz almıyorlar tek bir hastalığı baz aliyorlar oda en yuksek hangisi ise onu baz alıyorlarmış diye okumuştum...

@mehmet3559, valla bende 10 ayı aşkın bir süredir emekli olabilmek için uğraşıyorum ama yüzdüm yüzdüm kuyruğuna geldim gibi bir şey en sonunda SGK yı memnun edebildim :)

@mehmet3559, bu ülkede engelli olmak inanın çok zor. Ben 50 de 1 engelli işçi çalıştırma zorunluluğu var biliyordum bugün şans eseri bir fabrika sahibi iş veren ile muhabbet etme şansı buldum ona bunu sordum oda onu değiştirdiler yani 25 de 1 re çektiler dedi bilginiz olsun istedim arkadaşlar

Son düzenleme:
Ya anlamadığım o zaten ben toplamda 57 almışım hastane 46 ya düşürmüş vergi indirimi başvurusu düşürmesi iyice çöp olucak o zaman

@mehmet3559, oda ayrı bir çelişki hem hastane toplamda 57 verirken kim nasıl 46 ya çekiyor anlamış değilim yani dedimya devlet ile uğraşması çok çok zor :(

5 ayrı raporum var gözden %32 aldım hepsinde tek gözüm görmüyor yeni rapor çıkardım %20 ye düşürmüşler

@kaybedenler kulübü.. Evet malulen emekli olabilmek için tek bir hastaliktan olması gerekiyor.Vergi indirimi ile emeklilkte çoklu tekli hastalik fark etmiyor
Sen ne zaman emekli oluyorsun vergi indirimin süresiz mi ?

@samedo99, evet süresiz verdiler çünkü sağ bacağım diz üstünden ampute valla bir kaç ayı bulur dedi memur ama burda yine okumuştum ay sonuna yakın evraklar SGK ya teslim edilirse bir hafta ile 3 hafta arası sonuçlanıyor diye okumuştum bende 29 verdim ama daha birşey yok ortada

@cemkaleli, allah bildiği gibi yapsın komşumun hanımı beyne pıhtı attı sol kolunda hareket kısıklığı kalmış sol gözü çok az görüyormuş ve sol ayağını sürüyerek yürüyormuş o kadıncagiza bile %36 vermişler :(

@samedo99, inşallah kardeşim valla 10 ayı geçti ne uğraştırdılar beni bi bilsen inşallah herkesin işi rast gider

BENCE KİŞİSEL FİKRİM ENGELLİ RAPORUNDAKİ PUANI VERGİ DAİRESİ DÜŞÜRÜYORSA İLK ENGELLİ PUANI VEREN DOKTOR YANLIŞ PUAN VERDİ DİYE CEZALANDIRILMALI İNSANLAR BOŞUNA UMUT BAGLIYOR YAZIK DEGİLMİ

@samedo99, yazsam kitap olur:) ben ilk baştan MALULEN emekli olurum diye düşündüm doğal olarak çünkü sağ bacağım diz üstünden ampute oldu için ama neymiş Avrupa'nın kıskandığı ülkem birak diz üstünü kalçaya yakın bile ampute olsa malulen emekli etmiyormus ve bu malulen emekli başvurum tam 6 ay sonra red geldi sonra bana memur sen anca vergi indirimi ile erken emekli olabilirsin dedi bende doğal olarak madem bunu biliyorsunuz neden önceden beni uyarmadiniz dedim memur ben kurul değilim dedi neyse vergi indirimi için müracaat ettim ve oda 4 ayı 10 gün geçti öyle çıktı nedenmi fakültenin 64 lük raporunu anlayamamislar grafikleri istemişler o yazıyıda buradaki maliyedeki insan musfettesi 36 gün boyunca fakülteye yazmamış neyse sonra yazıyı yazdırdım ve o zaman kaybini engellemek için bizzat yazıyı alıp fakülteye ben gittim CD lerimi yaptırdım ve fakültedeki kurula teslim ettim onlarda bilecike maliyeye yollamışlar bende direk Ankara'ya yollucaklar sanıyorum Bilecik maliyedede 25 gün bekletmişler yaa kimse kimsenin halinden anlamaz işte böyle vatandaşı mağdur ederler asıl saçmalık ankara daki heyetin benim grafikleri fakülteden istemesi ulan zaten ben o görüntüleri e nabizdan ben bile gorebiliyorken siz nasıl sistemden goremiyorsunuz fakültedeki kuruldaki kişiye sordum bu olayı görüyorlar tabiki gormezlermi diye cevap verdi yorum sizlerin...

Üst Alt