Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

%50 zihinsel engelli çocuğum adına ne kadar 2022 maaşı alınır?

onur45

Yeni Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
0
Hayırlı cumalar kandiliniz mübarek olsun düşürülen süreklidir raporum için sağlık müdürlüğü aracı ile hakem hastane tarafından raporum onaylandı.%50 zihinsel özürlü süreklidir olarak raporu aldık 2022 için ankaraya göndereceğim maaş olarak ne kadar alacağız bilgilerinize.

slm maaş alırsanız :%40 %70 arası raporlar 540 ytl %70 %100 raporlar 870 ytl alıyo bunu sgk giripte öğrene bilirsiniz ve sizin raporunuzda hastalıklarınız ne yazıyo? bunları yazarmısınız. zihinsel engellilerin haklarını yiyolar lütfen dikkat edin buna genelde zeka olarak yazarlar mental retardasyon yazar lar ama ne kadar konuşabildiğini ne kadar duyduğunu yazmazlar buna dikkat edin

Bir şey daha öğrenmek istiyorum.Cocuğun öz babası öldü.anneside ikinci evliliğini benimle yaptı.cocuğun hiçbir geliri mal vb. hiçbir şeyi yok eşiminde yok maaş müracatı için eşim müracaat etti zaten pazartesi yeni raporunu göndereceğiz eşim benden ssk bakılıyor bunun için bir sorun olurmu.

Ama cocuğun benimle bir ilgisi yok çocuk üvey sadece bizimle kalıyor ve herşey annesi üzerinden oluyor benimle ilgili bir araştırma zaten istenmemişti çünkü benim üvey olduğu için.

Ek olarak 18 yaşından küçük çocuklar adına alınan 2022 aylıklarında sakatlık oranının yüksek olması aylık miktarını artırmaz. %40 ve üzeri raporu olan tüm çocuklar adına 3 aylık 540 TL alınır.

Sayın arkadaşlar benim bir sorum olacaktı size

cocuğun %50 süreklidir süresiz raporu var. annesi 2022 müracaatta bulundu çocuğun öz babası ölü. hiçbir malı mülkü yok. eşiminde hiçbir malı mülkü yok. çocuğun yeşilkartı var.
ben 700tl aylıkla çalışan biriyim. evim 300 tl kirası var elektrik su 100tl daha benimde bir tane çocuğum var onun bakımları filan eşim astım hastası ithal iğne vuruluyor ilaçları filan var iğnesini devlet karşılıyor %20 bize ödetiyor 188 tl değerinde iğne
çocuğa sağlık karnesi verirken benimle ilgili bir araştırma yapmaya bile gerek duymadan hemen veriyorlar. iş maaşa gelince üvey babayı araştırıyorlar. bu çocuğun babası tarafından hiçbir yakını cocuğu durumundan dolayı almak istemiyor benim yanımda 4 senedir kalıyor maddi imkanlarımız zaten iyi değil 14 aydır işsizdim yeni 2 aydır iş buldum elimizde para kalmadan 4 kişi yaşıyoruz.
bu zorluklara rağmen özürlü cocuğun aylık kontrolleri var ilaçları var bu durumda bize maaş bağlanmaz mı
bu iş nasıl olucak nasıl bir yol izlememiz gerekecek
bize yardım edin ne olur.

Resmi olarak evli değilseniz, resmi olarak üvey baba da değilsiniz. O zaman gelir hesabına siz katılmazsınız.
Ama resmi olarak evliyseniz çocuğun annesiyle, o zaman üvey babasınız ve geliriniz hesaba dahil edilir...

İyi günler bülent bey aylığı bağlamak için müracaat ettiğimiz tarih 29.05.2009
06.08.2009 tarihinde tahsis servisine gönderiliyor.29.09.2009 Raporun yenilmesi isteniyor ve Yeni raporu alarak süreklidir olarak 09.07.2010 tarihinde tahsis servisine gönderildi diyor.yaklaşık 45 gün oldu ama bir sonuç hala yok ne yapmamız gerekiyor.saygılar

Gelişmeleri evrak takipten izleyebilirsin. Gelişmeleri evrak takipte görürsün, bekleyeceksin. İçin rahat etmiyorsa ayrıca kaymakamlıga sorabilirsin.

2022 Maaş Süreci

İyi günler bülent bey aylığı bağlamak için müracaat ettiğimiz tarih 29.05.2009
06.08.2009 tarihinde tahsis servisine gönderiliyor.29.09.2009 Raporun yenilmesi isteniyor ve Yeni raporu alarak süreklidir olarak 09.07.2010 tarihinde tahsis servisine gönderildi diyor.yaklaşık 45 gün oldu ama bir sonuç hala yok ne yapmamız gerekiyor.saygılar

2022 maaşı alabilmeniz için en son basamak heyetten geçmesi, yani heyet bu kişi maaş alınabilir derse başkanıda imzalarsa tamam olması gerek. Genelde 2-3 ayı buluyor, rahat olun,

2022 Süreç

Merhaba 2022 başvurumuz eksik evraklar tamamlanıp 09.07.2010 tarihinde tahsis servisinde gözüküyor.iki ay geçmesine rağmen hala bir sonuç yok konu ile ilgili ne yapmamız gerekiyor.

Şimdiye kadar bir ses çıkması gerekirdi aslında. Eksik evrakları göndereli 2 ay oldu değil mi?

TAHSİS 06/08/2009 EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ.
29/09/2009 SÜRE BİTİMİ NEDENİYLE KESİLECEK UYARI YAZISI YAZILDI.
09/07/2010 EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ.

Evet Bülent bey sorgu tablosunda böyle yazıyor.en son gelen yazıya istinaden eksik evrakımı hemen gönderdik 09.07.2010 tarihindede tahsis servisinde gözüküyor.
Bu kadar zaman geçmesine rağmen hala cevap yok. Ne yapmamız gerekiyor.

2022 Aylığı bekleme süreci.

Bülent bey geçen zaman ve süre göz önüne alındığına göre şimdi ne yapmamız gerekiyor.

cevap kurumun iş yoğunluğuna göre 1 ile 6 ay arasında değişebilir

2022 maaşı

Bu gün sgk tel açtım çocuğun maşının 3 ay geçtiğini söyledim sistem hemen online ödeme yazdı ama eksik hesaplama var ben maaşa 20.05.2009 tarihinde başvuruda bulundum onlar bugün itibarı ile 1.591 tl ödeme gözüküyor ekranda bu nasıl olacak bir eksiklik var.

Önce bu ödemeyi alın, sonra başlangıç tarihine dair itiraz edersiniz...

Üst Alt