Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

%51 ağır özürlü ibareli raporla evde bakım ve 2022 aylığı alabilir miyim?

Slm

%51 agir engelli diyo zaten raporumda..Çalışmıyorum babamın sigortasından yararlanıyorum sigortadan düşermiyim.Bide iş ve işçi kurumuna başvurman gerekıyo dıye duydum ama ben çalışacak durumda deılımm napmam gerekıyo.. Kalem bilgin için tşkler ALLAH razi olsun

benim dedem 91 yaşında %89 özürlü ancak İŞKUR'dan araştırma isteniyor...

Tşk ederim cvpladıgınız için inş alirim %51 agir engelli raporum var ama 2022 yasasından yararlanmak için falan yazmiyo sanırım tekrar almam gerekecek rapor.Bende gelişmeleri paylaşırım burda bakalım ne olacak:)

SLm

Mrb uzun bi aradan sonra..2 Ay önce aldığım raporda hiçbir amaç yazılı olmadıgı için kabul edilmedi ve yeniden rapor istendi benden. bayagi uğraştıktan sonra yeni rapor aldık bütün işlemleri bügün bıtırdık şimdi hayırlısıyla sonucu beklicez.

Gelişmeleri burdan paylaşırım yinee.
Başta Melek Hanim olmak üzere bilgi veren herkese teşekkür ederim..

Bu siteye emegi geçen herkesede teşekkür ediyorum:)

Emekli Nevi:SAKAT
Durumu:AKTİF
Değişiklik Tarihi:2/08/2010
Ödeme Tarihi: 02/08/2010
Ödeme Durumu:TARİHİNDE İLK AYLIK ÖDEME.
Online Ödeme Tarihi: 09/08/2010
Online Ödeme Tutarı: 778.44
Online Ödeme Açıklama:TARİHİNDE ÖDEMENİZ ZİRAAT BANKASINA GÖNDERİLMİŞTİR.

Sonunda maaşim bağlandi :D acaba nasil alıcam maaşimi bilgi verirmisiniz şimdiden teşekkürler

Hayırlı olsun:)
On gün içinde bankaya giderek toplu paranızı alabilirsiniz:)
Eylül ayında da ilk dönem aylığınızı alırsınız:)
Tekrar hayırlı olsun:)

Teşekkür ederim Melek hanim gerçekten çok yardımcı oldunuz bana ALLAH razi olsun sizden İNŞALLAH ne dileğin varsa versin

bende bisey anlamadımm %51 nası agır özzürlü oluyo bnim 55 orta yazıo anlamadım bn bu devleti :)

biride bana acıklama yapsın :)

%51 agir engelli raporunu bana devlet vermediki devleti anlamiyorum dediniz.Orani saglık kurulu veriyo :eek:

Evet devlet hastanesi veriyo ama doktordan doktoroda değişiyo ilk raporum %51 agir engelliydi raporda amaç yazmadığı için tekrar rapor istendi ayni hastanede baska bi doktor %45 verdi:eek:

f-f, Yönetmelik demiş ki:

"MADDE 4 - (1) Bu Yönetmelikte geçen;
a) Ağır Özürlü: Özür durumuna göre tüm vücut fonksiyon kaybı oranı %50 nin üzerinde olduğu tespit edilen özürlülerden; beslenme, giyinme, yıkanma ve tuvalet ihtiyacını giderme gibi öz bakım becerilerini yerine getirmede, kendi başına hareket etmede veya iletişim kurmada zorluk ya da yoksunluk yaşadığına ve bu becerileri başkalarının yardımı olmaksızın gerçekleştiremeyeceğine tıbbi olarak karar verilen kişileri, "

Ağır özürlüleri bu şekilde tanımlamış Yönetmelik. Özür oranı en az %51 olmak kaydıyla bu tanıma uyanlar agır özürlü sayılıyor. Özür oranı isterse %90 olsun bu tanıma uymuyorsa "ağır özürlü" sayılmaz.
Bu özürlü sağlık kurulu raporlarını da Engelli Sağlık Kurulu Raporu Düzenlemeye Yetkili Sağlık Kuruluşları Listesi veiyor.

SLm

Selam Benim maaşım baglandi zor olsada toplu paramı aldım..Eylül ayı maaşımı alamıyorum postanedeki çalışanlar maaş baglandıgına dair elimde yazı yoksa veremedıklerini söylüyolar...Maaşımın baglandıgı 1 ayı geçmesine ragmen neden baglandıgına dair yazı gelmedi herkese bu yazı böyle geçmi geliyo...Bu yazı kaymakamlıgami gönderiliyo acaba bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler...

Hadisin ordan! Postanedeki memurlar nüfus cüzdanınıza istinaden dönem aylığınızı vermek zorundalar. Bu konuda hiç tereddüt olmasın... PTT'deki şefe çıkın, ya da başka bi şubeye gidin...

bıkkınlık verdi bu memurların keyfi davranışları.toplu yatan maaşını alan,bir ay sonra yatan maaşı için neden belge sorulur ve yok diye verilmez.aklın mantığın alacağı şeyler değil:mad:

Baska Bi Şubeye Gidip Maaşimi Aldım...Hiç bişeyde sormadılar bunlar:eek:..Verdiğiniz Bilgiler İçin Teşekkürler...

Güle güle harca ablam:) Allah bereketini artırsın..

Üst Alt