Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

%54 Bedensel engelliyim. Yaşım 26 ve öğrenciyim. Sağlık güvencem ne olacak?

shure

Üye
Konular
16
Reaksiyonlar
2
Başlıkta yazdığım gibi %54 bedensel engelliyim ama 25 i yeni doldurdum üniversitede de öğrenciyim.
Ocak 15 gibi 6 aydır çalıştığım işten ayrıldım, az önce sgk yı aradım nisan ayına kadar borcum olmayacağını güvencemin de devam ettiğini söylediler.
Peki o tarihten sonra ailemin sağlık güvencesinden faydalanmak gibi bir durumum var mı?
Yoksa borcum olur mu? Olursa ne kadar olur? (Baba kamuda işçi sağlık durumundan ötürü emekli olacak, anne kamu bankasından emekli)
Babam da engelli bu arada işte, felç geçirdi ama raporu yok hani ona rapor alacağız büyük ihtimalle %80-90 çıkacak çok zor yürüyor.
Bizde hiç muafiyet durumu söz konusu olur mu?

Ailenin sağlık güvencesinden faydalanabilmen için en az %60 ağır engelli evet yazılı raporunun olması gerekiyor.
En net cevap için alo 170 i aramanı tavsiye ederim ara durumunu izah et sana yol göstereceklerdir.

Üst Alt