Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

%55 oranında raporum var. 2022 aylığı alabilmek için ne yapmalıyım?

bonna

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
engelli maaşına nasıl başvurabilirim %55 özürlüyüm

baglı bulunduğunuz ilin defterdarlığına 2022 maaşi için müracat etmeniz gerekmektedir

ilçede ikamet ediyorsan kaymakamlığa müracaat et orda sana bazı evrak lar verecekler onları tamamlarsın sonucu beklersin

çook teşekkür ederim sizlerden ancak ben istanbulun ataşehir ilçesinde bir mahallede yaşıyorum nereye müracaat edeceğim ??? ve önceden bi toplu para alıyormuşuz duyduguma göre bu kaç para olacak ?? bide bu başvurudan kaç ay sonra param gelecek _? imdiden teşekkürler

ataşehir kaymakamliğina başvurun ... üç ayda 540 lira alirsiniz toplu para kismi maaşin kaç ayda çıkmasina bağli olarak değişir

teşekkür ederim peki maaş ne kadar geç cıkarsa o kadar çok mu toplu para geliyor ? Bir de ben ilkokul mezunuyum sağlık bakanlığına girmek istiyorm sınavlar temmuz-ağustosda yapılmış ben kaçırdım ne yapabilirim şimdiden çook teşekkürler

yeni alimlari takip edin senenin üç dönemi devlet personel dairesinden ilanlar var

allah razı olsun kardeş. senede 3 kere sınav var demekki.Çok teşekkür ederim nerden takip edebilirim sınavları?_

devlet personel dairesi ve bu siteyi takip et

Bonna, eger 2022 aylıgına başvurur ve başvurunuz onaylanır size aylık baglanırsa ve başvurduktan sonra veya aylık alırken işe başlarsanız işe başladıktan sonra en geç 90 gün içinde gelir değişikliğinizi SGK'na bildirmekle yükümlüsünüz. Aksi takdirde size ödenen tüm aylıklara yüzde elli faiziyle borç tahakkuk ettirilir zor durumda kalırsınız. O yüzden 2022 aylıgı alırken aylık 98 TL yi geçen bir geliriniz oldugunda sigortalı çalıştıgınızda ya da istege baglı prim ödediğinizde lütfen vaktinde kurumu bilgilendirmeyi ve aylıgınızı durdurmayı talep etmeyi unutmayınız.
Şimdi hiç çalışmıyor ve aktif sigortalı değilseniz, istege baglı prim ödemiyorsanız ve aylık 98 TL'yi geçen bir geliriniz yoksa 2022 aylıgı için kaymakamlıga başvurabilirsiniz.
Ayrıca:http://www.engelliler.biz/forum/202...basvurusu-icin-gerekli-belgeler-ve-surec.html

arkadaşlar çoooook teşekkür ederim 2022 aylıgına başvuru yaparsam ne zaman elime toplu para geçer ve kaç para olur ? ayrıca işe başladıgımda nereye ve nasıl işe başladıgımı ve maaşa ihtiyacım olmadıgını söyleyebilirim ?

Tekrar merhabalar

Arkadaşlar ben raporu aldıgım zaman gözlüklüydüm.Raporu aldıktan sonra ameliyat oldum ve gözlüklerimden kurtuldum.Ardından E Tipi ehliyet aldım.Gözlüklü olmadığım için muayene ettiler ve gözlerimde sorun oldugunu anladılar ancak ehliyete mani değil diye testte ettiler(harflerle)ve ehliyeti aldım.

Şimdi Diğer hafta kaymakamlığa 2022 maaşı için başvurmayı düşünüyorum.Ehliyetimi iptal ederler mi ? Yada ehliyetimle ilgili bişey söz konusu olur mu ? Belgelerim ankaraya gidecekmiş orda sorun çıkmasın bir iş yapalım derken ehliyetten olmayalım ?

Şimdiden teşekkürler.Allah razı gelsin...

Hayır, ehliyetin iptal edilmez. Ehliyetinle ilgili sorun çıkmaz. Evrakların Ankara'ya SGK'na gidrse de ehliyetin için sorun çıkmaz.
2022 aylıgı için de ehliyetinizin olması sorun asla olmaz.
...
Raporunuzu aldıktan sonra mı ameliyat oldunuz? o raporla mı 2022 aylıgına muracat ediyorsunuz? Böyle bir durumda ehliyt için korkulacak bişi yok. Zaten ehliyet için değerlndirilmişsiniz yniden. Ama rapor oranı %40 altına düştüğü anlaşılırsa 2022 aylıgı için sorun olur... Yani rapor oranınız %40'ın altına düşmüşse aylıgınız kesilir.

çok teşekkür ederim allah razı olsun. raporum %55 gözlüklüylen verdiler sonra gözlükden ameliyatla kurtuldum.

Aam sorularım bitmedi :)

- Arkadaşım başvuru yaptıktan sonra ilkten bi toplu para gelecek dedi bu toplu para ne zaman ve ne kadar olacak 18 yaşından beri sigortasızım 28 yaşındayım.

- Temmuz Agustos dönemi sağlık bakanlığına memur alımını başvuru tarihlerini kaçırmışım :( tekrar ne zaman olacak ?

- Devlete bağlı biryerde memur olmak istiyorum nereleri önerebilir siniz?

Başvurunuzdan sonra kaymakamlıkta evraklarınız tamamlanıp kayda geçtiği tarihten itibaren ilk aylık ödeme tarihine kadar toplu ödeme yapılır tarafınıza. Evraklarınız Ankara'ya gittikten sonra evrak takipten takip edersiniz glişmeleri ve ilk ödeme tarihine kadar ne kadar ödeneceği yazar. Fakat evraklarınız kayda geçtiktne ve Ankara'ya göndrildikten soraki süreçte toplu ödeme yapıldıktan sonra bile hak sahibi olmadıgınız anlaşılırsa hakkınızda yasal işlem yapılır unutmayın. O yüzden tkrar ediorum toplu ödmeye dahil dönmde ve sonraki alacagınız aylık dönemlrinde kısacası 2022 hak sahipliğiniz devam edrken çalışmaya başladıgınız anda çalıştıgınızı üç ay içinde kuruma bildirmekle yukumlsunuz.

memur alımının tkrar ne zaman olacagını bilemeyiz. İlgili duyuruları şuradan takip edersiniz:Kamu Kurumları Sakat Personel Alımları
Yine aynı yrdn mmur alımlarıyla ilgili duyuruları takip edersiniz arkadaşların goruşlrini v tcrübelerini okursunuz, fikir alışvrinde bulunursunuz.

Başvurudan bağlandı zamana kadar geçen süreye ait maaşlar toplu olarak verilir.

İş İlanları / Becayiş

Çalışmaya başlarsanız 2022 maaşınızı kestirmekle yükümlüsünüz.

Üst Alt