Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

6 ay önce 2022 maaşına başvurdum, bugün 284 TL toplu para verilder!?

reel_pesimist

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
selam arkadaslar ben %90 sakatlık derece rapor aldım..
6 ay beklmistim. 6 ay sonra bilgi mektubu geldi bankaya gittim bilgi mektubunda 284 tl yazııodu ben o bekledıgım 6 ayın maası toplu gelcek bılıodum cevremde herkes ole dedii..neıse bankadan 284 tl aldım ilk alısımda sordum banka memuruna toplu gelcekti die işte bu dedi ben 284 den fazla gelir dıodum neıse aldım 284 tl yı bankacıda bundan sonra PTT DEN ALCAKSIN DEDİ... arkadaslar yardımcı olun bu 284 tl neın nesiiiii...yardımcı olun...

Maaşın birikme tarihi başvurduğunuz kaymakamlığın başvurunuzu inceleyip kayda geçirdiği tarihtir.
Eğer bu miktarın yanı sıra bir de Aralık ayı dönem maaşını aldıysan, ödenen miktar doğrudur

peki saol yani almam gereken buydu 280 tl peki ben 280 tl yi bankadan aldım ...SIMDİ PTT DEN NORMAL MAASIMI ALABILIRMIYIM...ben 280 tl yi alalı 3 gün oldu..daha yenıyım yaniii...sşimdiden cok tesekkurler abi...

yani abi anlıcan ben toplu para olarak 280 tl almısım...okadar yanii...bide 6 ay bekjledım nasıl işse...
abi kusura bakam cok soru soruom sanırım...ama .. bi soru daha sorcam
ben şimdi ilk maaşımı PTT den ne kadar maas alcam 3 aylık mı 1 aylık mı %90 sakatlık raporum var demıstım...

Demek ki başvuru yaptığın kaymakamlık evrakları geç tamamlamış ve işleme koymuş. Ondan toplu para az..

Dönem maaşını vakti geldiğinde PTT'den alacaksın
Mart, Haziran, Eylül ve Aralık aylarında olmak üzere üç ayda bir (835 TL olarak) ödenir. Ödeme günleri de maaş alan kişinin doğum gününe göre değişir: “Doğum Yılının Son Rakamı; 0 ve 5 olanlar her dönemin 5. günü; 1 ve 6 olanlar her dönemin 6. günü; 2 ve 7 olanlar her dönemin 7. günü; 3 ve 8 olanlar her dönemin 8. günü; 4 ve 9 olanlar her dönemin 9. günü alırlar

benmım dogum yılımın son rakamı 89 abi bu durumda...

s.a abi saolasın bılguılendırdıgın için yalnız bana b,ilgi mektubundan baska bir evrak gelmedı bilgi mektubunuda bankaya verdım zaten peki bu donem maaslarını alcagımda bana evrak gelirmii...
ben 1989 dogumluyum bu durjmda ne zman alırım...
şimdi ben ilk maasımı ne zaman alcam daha 5 gün once 280 tl almıstım yani..3 ay sonra mı alcam...
ne zman alcam...saolsaın abi cok basını agrıttım ama biraz yardımcı ol kımse yardım etmior...

Kanatimce maaşın başvurunuzu takip eden ayda başlatılması gerekirdi.Yine idarenin keyfi bi uygulaması söz konusu.İdare mahkemesinde dava açabilirsin.

Üst Alt