Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

6 ay önce sigortasız iş kazası geçirdim. Süreç nasıl ilerler?

03002048 CEYHAN

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar öncelikle herkese geçmiş olsun ben 6 ay önce iş kazası geçirdim sgk ya bir ay önce şikayet ettim çünkü sigortasız olarak çalışıyordum bununla ilgili hiçbir gelişme olmadı iş gücü kaybı için sefk ne zaman olur acaba şimdiye kadar sigortasız olduğum için hiçbir kuruş para alamadım 120 gün raporum var ayrıca omurgada l1 çökme kırığı iki bileğim kırıldı fonksiyonlarda kısıtlılık var ve iki ayak topuğum kırıldı fazla ayakta duramıyorum ağrılardan dolayı iş göremez yüzdesi ne olur bilgisi olan arkadaşlarda yorumlarını bekliyorum

03002048 CEYHAN öncelikle geçmiş olsun
iş görmezlik maaşı alacağınız orana
Göre değişir ama çalışmış oldugunuz iş yeri sgk sız sizi çalıştırdığı için büyük ceza alır durumunuz mahkemeye intikal edebilir orada çalıştığınıza dair şahit ve belgeleriniz vardır umarım kaza sonrası hastaneye gittiğinizde umarım iş kazası geçirdiğinizi belirtmişsinizdir kayıtlara öylemi geçti?

İyi dileklerin için teşekkür ederim evet olay mahkemelik oldu ambulans raporundan dolayı işveren kazayı kabul ettiğini beyan etti evet olay iş kazası olarak geçti bugün sgk yı aradım dosyayla ilgili tatmin edici bilgi alamadım eğer bilginiz varsa denetmen çağırıp ifade aldıktan sonramı hastaneye sefk işlemleri olacak

03002048 CEYHAN
Müfettişler incelemede bulunacak olayın iş kazası olup olmadığını araştıracak eğer iş kazası olduğu belirlenirse SGK seni hastaneye sevk edip iş göremezlik oranını berlirliyecek... %10 dan yukarı rapor alırsan sürekli iş göremezlik geliri bağlanacak. Ayrıca şunu da belirteyim %10 dan düşük rapor alanlara maaş bağlanmıyor sadece açtıkları davadan dolayı tazminat alabiliyorlar.

İş gücü kayıp oranı

Arkadaşlar herkese selam

benim sekiz ay önce geçirdiğim iş kazası sonucunda iş gücü kayıp oranını belirlemek için hastaneye sefkim olmadı sigortasız olarak çalıştığım yerde kaza geçirdim
iki ay oldu sgk ya şikayette başvuralı en son dosya denetmendeydi dün aradım denetmenliği bizden yetki alındı müfettişliğe verildi dedi
kısa vadeli sigortalar servisini aradım müfettiş ifade aldıktan sonra hastaneye sefkin olacak diyor

ama forumlara baktığımda müfettiş ifadesinden önce iş gücü kayıp oranı belli olanlar var

Allah aşkına bu işin doğrusu nasıl ben eksik bişeymi yaptım sekiz aydır hiçbir gelişme olmaması bayağı bi canımı sıktı bilgisi olanlar yorum yazsın lütfen

önce iş müfettişi olayı araştırıp kazanın iş kazası olduğunu belirlemesi gerekiyor. sonra hastaneye sevk edilirsiniz. sigortasız olduğunuz için süreç biraz uzamış.

SGK evraklarınızı şuradan takip edebilirsiniz.
https://uyg.sgk.gov.tr/EvrakArama/

Sigortasız iş kazası

Arkadaşlar herkese merheba yaklaşık onbeş ay önce sigortasız çalıştığım yerde yüksekten düşme sonucunda iş kazası geçirdim iki el bileğim iki ayak topuğum ve omurilikte çökme kırığı oluştu bu süreç zarfında sigortasız olduğum için hiçbir maddi destekten faydalanamadım işveren şikayetçi olma dedi hertürlü vaat verdi ama sonra arkasını dönüp gitti şimdi mahkememiz var ama kaza geçirdiğim yerde bir hafta gibi kısa bir zaman çalıştığım için avukat sigortalılık tespit davası için şahit yok diyor işimiz zormuş içimi karartı ambulans beni ordan aldı elimizde evrak var sormak istediğim daha önce sigortasız iş kazası geçiren varmı varsa davası ile ilgili olanları paylaşabilirmi şimdiden teşekkür ederim

Omurga kırığı

Arkadaşlar merhaba hepinize geçmiş olsun öncelikle bugün heyete girdim beyin cerrah ameliyatımı olduğum hastane L1 çokme kırığına yüzde otuz yükseklik kaybı dedi bununla ilgili oran alan varmı

Üst Alt