Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

6 aylık geçici bir işe girdim. 2022 maaşımı kestirmesem ne olur?

Konular
26
Reaksiyonlar
0
2022'den faydalanıyorum. 6 aylıgına işe alındım. su an 2 aydır calışıyorum. bunu primsiz ödemelere bildirmem gerekiyo mu?
yanı iş 6 ay oldugundan bildirmedim. cunkü maaşı kestirirsem butün prosedürleri yenıden yapmam gerekiıyomuş maasa tekrar beglanmek icin!!!

tsk ederimmm

Maalesef, bir yıl içinde 90 günden fazla bir sigortalılık söz konusu olduğunda 2022 maaşını kestirmek zorundasın. Kestirmezsen ve bu fark edilirse sgk tarafından, fazladan ödenen maaş %50 faizle geri alınır.

Sosyal Güvevlik Kurumu
Primsiz Ödemeler Genel Müdürlüğü'ne​

.../.../2009​

.. kayıt numarası ile 2022 sayılı yasa çerçevesinde aylık almaktayım. Sigortalı olarak çalışmaya başladığım için almış olduğum aylığın kesilmesini arz ederim

adın soyadın
imzan​

TC kimlik numaran
adresin
telefon numaran
Dilekçeyi göndereceğin adres:
Sosyal Güvenlik Kurumu Primsiz Ödemeler Genel Müdürlüğü
Tuna Cad. No: 7 Kızılay - Ankara

2022 yersiz ödeme tutarını en fazla kaç taksitle yapılandırabilirim?

2022 yersiz ödeme tutarını en fazla kaç taksitle yapılandırabilirim?

Mehmetselçuk,

Belli bir taksitlendirme seçeneği yok sanırım, size kesilen borçla doğru orantılı olarak bir taksitlendirme yapılır sanırım.

Nisanda işe başladım Hazirandaki 3 aylık 2022 maaşımı alabiliyor muyum?

nisan 20 sinde işe başladım hazirandaki 3 aylık 2022 maaşımı alabiliyormuyum?...

işe başladğın vakit önümüzdeki ilk 3 aylığı alınabiliyor diye sanıyorum ama arkadaslar bilgisi olan lütfen yazsın...tşkler....

Bence siz garanti yolu seçin ve 3 aylığınızı çekmeyin şu an çalışıyorsanız. Evet 90 günlük bir sınır var ama bazen memurlar yinede ceza tahakkuk ettirebiliyorlar.. Hiç dokunmayın bence..

Nisan ayının yirmisinde sigortalı işe başlmaışsınız. Bu durumda 90 günlük süreyi geçeceğinden dolayı Haziran ayı dönem aylıgınızı asla çekmeyin. Çektiğiniz takdirde yersiz ödeme iddiasıyla size borç tahakkuk ettirilir. Çalışmaya başladıgınızı SGK'na bildirin ve aylıgınızın durdurulmasını talep edin.
Sigortalılıgınız Haziran ayı öncesinde başladıgı için 90 günü aşıyor unutmayın. Ki Haziran dönemi de zaten 90 gün.

Ben 2010 yılında nisan ayında ssklı işe başladım haziranda maaşı çektim...daha sonrada ssklı işe girdim diye temmz ayında dilekçe yazıp gönderdim son aldığım maaş borç olarak tahakk ettirildi..dilekçeyi yazdığım içinde artı bi faiz felan gelmedi şimdi ayda 100 tl şeklinde ödeme yapıyorum..senin acil bi ihtiyacın yoksa maaşı çekme..ihtiyacım war şuan için acil para lazım diosan çek ama sonradan ödemek durumunda kalırsın.. aynı bende olduğu gibi :)

Üst Alt