Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

%63 oranında raporu olan baldızım için 2022 aylığı alabilir miyiz?

serdar38

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
kayseriden yazıyorum,
33 yaşında baldızım 63 oranında bedensel engelli,kayınpederim emekli memur aylık 1100 tl maaş alıyor,evde üç kişiler,kayınpeder 2 yıldır kanser hastası ve şuan çok kötü artık.bir kaç defa baldızım için 2022 almaya müracat etmek istesekte ben kızıma bakarım diyerek buna mani oldu.şuan geldiğimiz noktada kendisine bişey olduğunda zaten maaşının üçte biri kesilecekmiş.geri kalan 750 tl de anne ve kız arasında bölünürmüş.ben baldızım için 2022 ye müracat etmek istiyorum,konuyla alakalı bir kaç sorum var,birincisi 2022 den maaş alabilir mi baldızım?
iki babasından kalacak emekli aylığını etkilermi veya emekli aylığı 2022 yi etkilermi.konuyla alakalı bilgisi olan arkadaşlar bizi aydınlatırsa memnun oluruz.saygılarımla

bir kişi aynı anda 2 maaş alamaz tabiki iki maaştan birini seçmek zorunda.bence bu durumda babasından kalan maaşı alması daha mantıklı..........

Elbette emekli aylığı bağlandığında 2022 yi etkiler. Çünkü 2022 de aylığı alan kişinin aylık 100 tl den fazla geliri olmaması lazım. Emekli aylığı bağlanana kadarda babasının kızına nafaka yükümlülüğü dahilinde aylık 100 tl den fazla para ayıramıyor olması gerekli. İki şekilde de bence bu 100 Tl limitini aşmış olurlar ve maaş bağlanmaz diye düşünüyorum..

Üst Alt