Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

%65 Sürekli İş Göremezlik maaşı ne kadar?

hasankk

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
öNCELİKLE Teşekkür ederim.

Ben 2006 Eylülde iş kazası geçirdim ve geçen ay sonuçlandı.

Bana %65 Sürekli iş göremezlik vermiş Ankara Kocatepe dosyayı bağlı olduğum SGK ya göndermişler

Ben Sürekli iş göremezlik tutarını hesaplayamadım

O tarihte günlük kazancım 17,7 tl idi ve iş kazası Kusur oranım %40 bende, %50 iş yeri sahibinde %10da 3. bir şahıstaydı
yardımcı olabilir misiniz

AYRICA Alt Sınır Kontrolü diye bir şey varmış onun benim oranlarımda hesaplanması ile ilgisi varmıdır.
Faydası olur mu nasıl ne kadar olur . Saygılar

Ben hesapladım sanırım yinde teşekkürler

Günlük Kazanç x 21 x SİD si ve kusur oranının (%40) 3/1 oranında azaltılarak çıkan rakam

17.7x21x0.65 = 241 tl
3/1 Kusur Oranı = 13.3
Kusur oranın TL karşılığı = 32 TL
241-32 =209 TL
Sürekli İş Göremezlik geliri 209 TL Olacaktır .
Yanlışım varsa Düzeltin lütfen Arkadaşlar.

Bugun asgari ucret neyse o hesap uzerinden hesap yapilir.hesap yapalim.1134:30=37.8 ozaman 37.8×21×0.65=515.95 tl

500 tl gibi bir gelir bağlanır diye düşünüyorum.

teşekkürler . pekii geriye dönük ne kadar alırız mesala 3 yıl önceden beri yani 2011 de dilekçe tarihimiz bu günlük ücret 2011 deki alacaklarımda hesaplanırken nereden bugünün gündelik ücretinden mi yoksa o tarihin günlük ücretinden mi hesaplanarak verilir

O tarih itibarı ile hesaplanır. Ama bir yasal faiz eklenir mi, ona dair teknik bilgim yok.

Selamlar ya benim aklıma bir şey daha takıldı 506 sayılı kanuna göre %60 oranında iş kazasından dolayı malulen emeklilikten bahsediyor ben o emeklilikten olabilir miyim . Ben olayın olduğu tarihte 2006 da 20 günlük sigortam vardı daha bu emeklilikten yararlanabilir miyim.

Birde eğer böyle bir emeklilik olursa Aynı zamanda da ben kamuda çalışabilir miyim . Teşekkürler

maluliyet cetveli 'ne göre malul sayılırsanız 10 yıl 1800 gün tamamladığınız olursunuz. Tespiti için sgk'ya başvuru yaparsınız, sizi hastaneye sevk ederler.

Malulen emekli olursanız, emekliliğinizi sonlandırmadan çalışamazsınız.

Emekliliğim oldu Rahatsızlığım ortapedikdi gelen evrakta kusur oranım yüksek olmasına ragmen %5 olarak belirtilmiş
850 tl ile başladım şimdi 02 Şubat 2016 tarihli maaşım 1200 TL artı 50 Tl ek ödeme var.
Çalışırken primim asgari ücretle maaşım yatıyordu.
Ancak Sürekli İş Göremezlik bağlanmış Kontrol Muayene vermişler 1 yıl sonrasına o tarihte geldi bu aayda

hasankk

1200 TL malulen emeklilik bağlandı. Peki, bağlanan sürekli iş göremezlik geliri ne kadardı?
Malum, aynı anda hem emeklilik hem de sürekli iş göremezlik geliri hak edildiğinde iki maaştan fazla olanın tamamı, az olanın yarısı ödenir.

@OturanBoğa
malulen emeklilik bağlanmamış benim anladığım kadarı ile iş görememezlik aylığı bağlanmış 20 gün sigortası varmış zaten bir yılda kontrol vermiş sgk

hilal72

Ama aylık 1200 tl sürekli iş göremezlik geliri bağlanmaz. Mümkün değil.

@OturanBoğa
iş göremezlik aylığı onunki zaten bülent bey onunki aylığı 850 tl ile başlamış şimdi 1.200 tl oldu diyor aylığının başlama tarihin yazmadığından tam anlamlı ifade etmediklerinden dolayı zaten iki yıldır 100 tl seyyanen zam ve enflasyon zammıda geliyor onun için aylığı bu kadar olur ama 20 gün sigortası var ise ve oranı 60 larda ise sgk ya bağlı olarak ya ödeme yapması gerekir isteğe bağlı başlayıp son 3,5 yılıda ssklı olarak görnüp yada bir işte çalışıp erken emeklilik hakkı da var tabi tam olarak dememişki ben şu yılda iş kazası geçirdim geçirdiğim tarihteki prim günüm şu e devlette yazan kazancım şu aylığımın başlangıç tarihi bu ve toplam sgk daki prim günüm şu diye tam yazmadıkalrından tamda anlayamıyruz bu 20 belki o işyerindeki günüdür

Değerli arkadaşlar inan benimde kafam karışık
Ben 2006 eylülde iş kazası geçirdim ilk sigortalı oluşumdu 20 günlükken geçirdim sonrasında 2010 yılında sürekli iş göremezlik için başvurdum rapor işlemim bazı sebeplerden dolayı 2014 de başladı evet aylık başlangıç tarihim ve benzeri bilgileri paylaşayım benim kontrol muayene işlemleriyle ilgili merakım var musait oldugunuzda sorayım

Aylık Başlangıç Tarihi19.12.2007 Durum Kodu2000 Öncesi Aylık Bağlama Oranı 0.00 2000 – 2008/10 Arası Aylık Bağlama Oranı 70.00 2008/10 Sonrası Aylık Bağlama Oranı 0.00 İntibak Aylık Bağlama Oranı 0.00 2000 öncesi Gün 02000 – 2008/10 arası Gün 02008/10 sonrası Gün 0 Toplam Gün0Göstergesi0 Hisse Oranı1/1 Sigortalının En Son Çalıştığı SektörÖzel Aylık Tutarı1,202.54 Birikmiş Aylık Tutarı0 Ek Ödeme Tutarı48.10Kesint

Tahsis Kodu 8100 Aylık/Gelir DurumuAylık/Gelir ödenmektedir. Aylık/Gelir Türü Sürekli İşgörememezlik Geliri

Aylık Başlangıç Tarihi19.12.2007 Durum Kodu2000 Öncesi Aylık Bağlama Oranı 0.00

2000 – 2008/10 Arası Aylık Bağlama Oranı 70.00

2008/10 Sonrası Aylık Bağlama Oranı 0.00 İntibak Aylık Bağlama Oranı 0.00 2000 öncesi Gün02000 – 2008/10 arası Gün 02008/10 sonrası Gün 0Toplam Gün0

Göstergesi0 Hisse Oranı1/1 Sigortalının En Son Çalıştığı Sektör Özel Aylık Tutarı 1,202.54 Birikmiş Aylık Tutarı0 Ek Ödeme Tutarı48.10 Kesinti Tutarı0.00

Dilerim yazdığım bilgiler bazı arkadaşlara yardımcı olur biraz geç oldu paylaşmam kusuruma bakmayın Hakkınızı helal edin

Ayrıca bir sorum olacak benim kontrol muayenem geldi Nisan 15 e gün aldım peki yine kontrol muayene verirse ben ne yapacagım iş kazası olması sebebi ile davamız vardı tazminat davası yani tekrar kontrol verirse 1 yıl yada bir kaç yıl ne kadar daha sürer konrol bilmiyorum ama nasıl olacak dava sonuçlanmayacak mı . Yada bu dava sonuçlansın diye nasıl edeyim inannın bilemedim . Buraya yazdım belki konu başlığıyla alakalı değil ama bir fikri olan arkadaşlar varsa şahsıma mesaj da atabilir eğer oluyorsa saygılar

@hasankk
davanıza kontrol muayenesi etki etmez sgk kontrol istemiş hst sevkinizden sonra oradan gelen raporlar dopğrultusunda ankara sağlık kurulu oranlarınıza bakacak iyileşme varmı yokmu yoksa daha da ilerleme mi var buna göre kontrolü kaldırır

Üst Alt