Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

%68 raporum var. 18 yaşına geldiğimde sigortam devam eder mi?

nacar96

Üye
Konular
22
Reaksiyonlar
0
devlet hastanesinden %68 engelli raporum var 18 yaşına geldiğimde sağlık sigortam devam edermi

devam eder kardeşim engelli olduğun için neyden verdiler % 68 raporu ve aylık bağlandımı sana maaş alıyomusun.

Anne-baba üzerinden mi sağlık güvencelisin? Eğer öyle ise, maluliyet derecesinde çocuk statüsünde sağlık güvencenin devam etmesi için sigorta müdürlüğüne başvuru yapman lazım. Seni hastaneye sevk ederler. Malul durumda sayılacak oranda rapor verilirse, sağlık güvencen devam eder...

Maaş

aile durumu iyi olduğu için maaş başvurusunda bulunmadık benim raporum% 50 ruhsal davranış bozukluğu % 36 sinir sistemi

Teşekkürler

Sağlık güvenceli olmak için 2022 başvurusu yapman gerekmiyor. Yukarıda dediğim gibi, sen sadece SGK'lı olan anne ya da baban üzerinden sağlık güvenceli olmak için başvuracaksın sigorta müdürlüğüne

devlet okulunda okuyosan devam eder yoksa etmez

engeli ni yazmamışsın ama eger devlet okulunda (rehabitasyon veya diger okullar )özel hariç okuyosan siğortan devam eder yoksa 18 yaşın dolduğunda gelir testi yaptırman lazım zamanında yaptırmazsan yüksekten gelir gösterip yüksek ödeme ile borçlan dırıyorlar hane gelir durumuna göre.
gelir hane geliri testinde yüksek cıkarsa engelli olsan da kendin ödüyorsun hanede kaş kişi var, ve kadar gelirleri var arazi varmı araban varmı bir sürü şeyi önüne sürüyorlar bu sordukları seninle değil komple ailede kiler baz alınıyor

nerden biliyon dersen benim oğlumda zihinsel engelli (OKUMA YAZMASI ÇOK AZ OLDUGUNDAN BEN YARDIM EDEYORUM) ilk rapor % 70 okul raporu % 50 15 gün önce ankara mevki hastanesinden askerlige elverişli değildir raporu verdiler ön raporda % 63 verdiler 94 doğumlu 2004 ten beri uğraşıyorum maaşın yüksek diye engelli aylıgı vermiyorlar
hanede 4 kişi, gss sini bile ben ödüyorum 43 tl en son rapor elime gelince mahkemeye vermeyi düşünüyorum

Üst Alt