Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

7 kişilik aileyiz, yıllık gelirimiz 2700 tl. 2022 maaşı alamaz mıyız?

tutku205

Üye
Konular
16
Reaksiyonlar
0
iyi akşamlar.benim oğlum 13 yaşında daha önce evde bakım ücreti için başvurumuz olmuştu ama bağkurumdan dolayı red gelmişti bağkura borçluydum zaten bende iptal ettirdim..yeniden müracat yaptım %75 ile rapor aldık mal müdürlügündeki memur bana siz alamazsınız dedi yıllık gelirimiz 2700 tl almamız için 81tl olması gerekiyormuş.eşimin arazisinden dolayı 2700tl yıllık gelir gözüküyor.evdeki birey sayısı 7 eger bireylere bölersek bu geliri 32tl çıkıyor beni bu konuda aydınlatırsanız minnetkar kalırım tşkler

İyi akşamlar;

Yıllık geliriniz bölündüğünde aylık 89 tlnin altında çıkıyorsa herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan faydalanmıyorsanız engelli maaşından faydalanabilirsiniz. Ayrıca çocuğunuz ağrı engelli ise ve günlük işlerini tek başında yapamayacak durumda ise bakım hizmeti içinde başvuru yapabilirsiniz.

yani bölündügünde derken birey başınamı?kısaca 2700tl yıllık gelirimiz var evde yaşayan 5 çocugum eşim ve ben.bende çalışmıyorum yeşilkartım var tek sosyal güvencemde bu net bir şekilde faydalanabilirsiniz veya faydalanamazsanız derseniniz sevinirim.tşkler

18 yaşından küçük çocuklar adına 2022 maaşı alabilmek için, babanın aylık gelirinin 87 tl'den az olması gerek. Yani, kişi başına düşen gelir veya giderler çıktıktan sonra sakat çocuğa düşebilecek gelir değil, babanın salt aylık geliri önemli.
2700 / 12 = 225 tl. olduğu için aylık gelir, bu durumda çocuk adına 2022 maaşı alınması söz konusu olamaz.

2700tl lik gelir araziden geliyor ve eşimin üzerine eşimin geliri olarak gözüküyor,artı bana yeşil kart verdiler yani saçma geliyor bana gelirimiz asgari ücretin bile altında 7kişilik bir aile ve gelirim çok olduu için alamam söyleniyo

Üst Alt