Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

%70 işveren kusuru, %14,1 raporla ne kadar tazminat alabilirim?

omaraga

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Mermer fabrikasında katrak operatörü olarak çaĺışıyordum 2016 mart ayında iş kazası geçirdim sağ basbarpagim ezildi orta kıvrımdan hareket kabiliyetimi kayb ettim parmakta 5 ml kisalma olustu şuan iş yeri ile mahkemeligiz 9 davamiz görüldü bilir kişi yüzde 30 bana yüzde 70 işverene kusur buldu adlı tıp raporu yüzde 14.1 geldi malululiyet aylığı hakkım olurmu yaş 37 kaza tarihi maaşım 1300 tl birde tahmini tazminat ne civarda olur şimdiden teşekkür ederim yorumlarinizi bekliyorum saygılar

Öncelikle geçmiş olsun.Sanıyorsam mahkeme sonucunda size iş göremezlik ödeneği bağlanır.Tabi daha bu davanın birde İstinaf aşaması var.Mahkemeden siz tazminat talebinde bulundunuz diye düşünüyorum.Bir aksilik olmaz ise tazminat alırsınız fakat ne kadar olur onu bilemem.

Geçirmiş olduğunuz kaza SGK'da iş kazası olarak görünüyor mu ?İş kazası olarak görünüyorsa SGK'dan iş kaybı ödeneği talebinde bulundunuz mu ?

Evet iş kazası görünüyor sekiz ay rapor aldım tıp fakültesinde üç defa ameliyat geçirdim antalyada rapor bekliyo mahkeme evrak gelince hesaplamaya gönderecekmiş nasıbimız varsa olur diyelim avukata sordum mahkeme bitince bulunalim dedi eğer hak edersem ssk dan dava bitmeden tazminatta düşüş olur dedi avukat

Üst Alt