Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

%70 özürlü, 2022 maaşı alan yiğenime yeşil kart verilmedi!?

mehmet1961

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
11 mart 2010 da cevap olumlu oldu. Yeşil kart verildi. Teşekkürler.

Yeğenim 22 yaşında % 70 beyin özürlü bakıma muhtaç. 2022 den maaş alıyor.
Bakmakla yükümlü anneannesinin ssk dul yetim aylığı 550 tl. var. ve 450 tl. bakım parası alıyor. Hiç bir malı yok.
Yeğenimin babası cinayetten 25 yıl yedi hapiste. 15 yılı daha var. Yeğenimin güvencesi yok. İstanbul sosyal hizmetlerden geldiler yeğenim hasta kanserden şüphelendiler Şu an taksim araştırma hastanesinde 20 gündür tedavi altında.

Bundan yirmibeşgün evvel Yeşil kart müracaatı yaptık bize 3816 Yeşil kart kanunun 7. ve 8. maddelerine göre reddedildi. 2022 maaş alan (% 70 beyin özürlü) 3816 yeşil kart kanunun 3. maddesinin c. bendine göre yeşil kart verilmesi gerekmiyo rmu.

İki gün evvel (05 MART 2010) Büyükçekmece kaymakamlığına dilekçe yazdım konunun yeniden incelenmesi için, çarşamba günü (10 MART 2010) kurulda tekrar ele alacaklarmış. 11 MART 2010 da cevap vericeklermiş.

Böyle saçmalık görmedim. Sizce sonuç ne olur ? İstanbul valiliğine gerekirse sağlık bakanlığına kadar gideceğim.
Yeşil kart verilirse eyer (% 70 beyin özürlü) özürlü maaşı kesilir mi ?
Yukarıda bahsettiğim konular hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

Sonuç ne oldu?
Atıf yapılan 7. madde (bkz) yerel kurumların muhtar vb. kişilere sorarak konu hakkında değerlendirme yapabileceğini öngörüyor. Sanki muhtar engeli olmuş gibi geldi bana.
Hele sonucu bekleyin. Eğer durum yine olumsuz olursa, BİMER'e şikayette bulunup, İçişleri Bakanlığı'Nın konuyla ilgili 2009/38 sayılı genelgesinin uygulanmasını talep edebilirsiniz.

11 mart 2010 da cevap olumlu oldu. Yeşil kart verildi. Teşekkürler.

Üst Alt