Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

%70 özürlü kızım için ne 2022 maaşı ne de evde bakım hizmeti alabildik!?

nagisim

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
%70 zihinsel özürlü kizim 18 yasini doldurdu ve kizim babasi yani eski esim yurt disinda calistigindan dolayi onun saglik sigortasindan yararlanmakta.
bu durumdan dolayi kaymakamliga yaptigim basvuruda kizima 2022 maasi baglanamayacagi öne sürüldü ve hic bir islem yapilmadi.
biz kizimin yararlandigi saglik sigortasi haric hic bir yardim alamiyoruz eski esimden ve burda da hic bir gelirimiz yok. ayricada evde bakim ayligi icin basvurumuzda da %70 zihinsel özrü oldugu halde raporda AGIR ÖZÜRLÜDÜR ibaresi olmadigi icin bu basvurumuzu da kabul etmediler. oysa kizimin bütün ihtiyaclarini zihinsel özürlü oldugu icin ben karsiliyorum hic bir seyi kendnince yapacak kapatisesi yok.

ne yapabilirim? her iki konuyla ilgili yardimci olursaniz sevinirim.

bakım maaşı için tekrar başvuru yapın doktora ağır özürlü ibaresi yazması için uyarıda bulunun zira % 70 zihinsel özürlü raporu olan muhakkak ağır özürlüdür

Ağır özürlü ibareli rapor almak için yeniden hastaneye başvurun bence.

Üst Alt