Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

8 ay oldu iş kazası ile ilgili olarak SGK'dan gelişme olmadı..?

nüno

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
bülent bey merhaba benimde bir sorum olucak size ben sigortasız olarak iş kazası geçirdim 6 aylık raporlarım var 1 tanesi hariç iş kazası olarak geçmiyor hastahanede işveren baskısı ve bilmeyişimiz neeni ile iş kazası demedik daha sonra dava açtık iş kazası olduğu işveren tarafından kabul edildi sgk ya verildi fakat 8 ay oldu 5 kuruş alamadım acaba raporlar otomatik olarak mı işlem görür yoksa ben mi hastahanelerden düzelttiricem

Aşağıdaki siteden sgk evraklarının takibi yapabilirsiniz.

https://uyg.sgk.gov.tr/EvrakArama/

Eğer SGK evraklarınız yukarıdaki sitede gözükmüyorsa.... Bağlı bulunduğunuz sgk varsa oraya yoksa, size en yakın SGK nın iş kazası servisine gidin oradan bilgi almaya çalışın. dosyanızın durumunu sorun. TC numaranız ile dosyanıza bakarlar.

Ayrıca istanbul gibi büyük yerlerde sgk işlemleri de davalar da uzun sürüyor.

iş kazası geçirdim sigortasız olarak işaret parmağım koptu yerine dikildi iş kazası olduğu ispatlandı 6 aylık raporum var işveren bu sürede ki raporlu olduğum günlerin primini ödemek zorunda bence ben avukata verdim mahkemelık olduk işverene kaldıysa asla ödemez demektir bir diğer merek ettiğim konu ise işveren baskısından ve tabi ki yasayı bilmediğimizden ötürü hastahanede iş kazası olarak rapor tutulmadı zaten gelip soran bir poliste olmadı raporlarımın sonuncusu hariç 5 aylık raporlarım hastalık görünüyor acaba sgk onu otomatik iş kazası olarak işler mi yoksa biz mi raporları düzelttireceğiz

teşekkür ederim evraklarım görünüyor fakat işveren ile alakalı sıkıntı vardı bugune kadar primimi ödememiş kaç oldu 1 gün bile girmiş olsaydı böyle olmazdı iş ahlakı olmayan biriydi zaten

Üst Alt