Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

%80 raporlu abim 2022 maaşı alabilir mi?

A.Ali

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Ben şzioreni hastası abim için yazıyorum.% 80 kronik şizofreni tedaviyle çalışma olanığı vermeyen fakat ağır engelli seçeneğinde hayır yazan tam teşekküllü bir hastaneden alınmış heyet raporumuz var. Rahmetli babamız ssk dan emekliydi. Abim benim yanımda kalmaktadır.Aynı anda 2022, sçhek ve dul yetim aylığı alınabilir mi? Bİze maaş bağlanması konusunda ve miktarları konusunda bilgi verebilirmisiniz? Şİmdiden teşekkürler.

Raporda "ağır özürlü" ibaresi yoksa, evde bakım hizmetinden yararlanılamaz. Bu rapor şart. (Not: evde bakım aylığı 496 tl)

Eğer abinizin hiç bir sosyal güvencesi yoksa, geliri 90,31.TL'den azsa, üç aylık 812 tl tutarındaki 2022 maaşı için kaymakamlığa başvuru yapabilirsiniz.

Bülent bey verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Rahmetli babmızın maaşını bağlatsak o ne kadardır acaba maaşının % de kaçını bağlarlar? teşekkürler.

----------

Bülent bey mesaj gönder kısmını bulamadık ondan böyle cevap yaz seçeneğinden gönderiyoruz.Kusura bakmayın. Rahmetli ssk dan emekliydi abimin bu raporuyla onun maaşını bağlatsak % de kaçını bağlarlar acaba bir de o maaş 2022 yi keser mi? teşekkürler.

2022'ye denk ya da fazla başka bir maaş/gelir varsa, 2022 maaşı kesilir.
Eğer babanızdan kalan maaş 2022'den az olursa, o maaşın 202 seviuyesine yükseltilmesi için SGK'na başvuru yapabilirsiniz.

Babadan yetim maaşı almayı 2022 maşına tercih ederim. Zira yetim maaşı alnca sigortalı da olunuyor aynı zamanda. Bu da 2022/Yeşil Kart'a göre çok daha iyi bence

Bülent bey malül kişi babasının maaşının % kaçını alır bir bilginiz var mı? Ayrıca evde bakım ücreti (492 TL olan) 2022 maaşını keser mi?
Yada dul yetim maaşı alan kişiye evde bakım maaşı verilir mi ?

Çocuk sayısına göre oran değişir. Ama %25 gibi düşün en çok.

Evde bakım hizmetinden yararlanmak için hanede kişi başına düşen gelirin 330,6 tl'Nin altında olması gerek. Gelir için tek kriter budur. Şu maaş bu gelir diye detaylandırmaz. Önemli olan kişi başına düşen miktardır.

Bülent bey çok teşekkür ederiz bilgileriniz için şu anda anne ve babamızda rahmetli maaş alan yok alabilirsek bu raporla sadece abime bağlancak şu anda maaş devlete kalmış durumda bu bilgilere göre maaşıın % de kaçını alır acaba bilginiz var mı?

Üst Alt