Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

%80 raporlu ve abim üzerinden sağlık güvencesi olan anneme 2022 maaşı bağlanır mı?

hayrikocas

Üye
Konular
20
Reaksiyonlar
0
% 80 kronik şizofren annem için bakım maaşı bağlıyacam. ayrıca annem çalışan bağkurlu abim üzerinden bağkurdan sağlıkdan yararlanıyor. anneme 2022 maaşı bağlıyabilir miyim yoksa bağkur'u iptal edip yeşil kart mı çıkarmam lazım anneme?
cevap verirseniz çok tşk ederim

bildiğim kadarı ile herhangi bir sağlık güvencesinden faydalanmayacak 2022 için bunun yerine yeşil kart alabilir

Annenize bakmakla yükümlü olan kişiler (tüm gelirlerinden tüm giderleri çıktıktan sonra)annenize ayda 90,6 tl bütçe ayıramıyorsa, anneniz 2022 maaşından yararlanmak için kaymakamlığa başvurabilir; oğlundan hak ettiği sağlık güvencesinden yararlanmaya da devam eder.

bu tüm gelirler giderler nasıl hesaplanıyor bir yardımcı olursanız çok sevinirim

2022 uygulama klavuzu:

12927205.png

annem % 80 AĞIR ÖZÜRLÜ Şizofrenik Psikoz raporu var bakım aylığı için başvurdum 2022 içinde başvurdum annemin ikinci evliliğinden bağkur emeklisi boşandığı eşinden 75 tl navakası var 75 tl navaka bakım maaşı ve 2022 maaşı için sorun olurmu cevap verirseniz çok tşk ederim

Yok olmaz. 90,6 tl'yi aşsaydı o zaman sorun olurdu

ben dukkan işletiyom. evde 4 kişi yaşıyoz. eşim annem ve erkek kardeşim. tek çalışan benim. ben de internet dukkanı işletiyom. annem ve kardeşim şizofren, çalışamıyorlar. kardeşimin hiçbir geliri yok. annemin sadece 75 tl navakası var. anneme 2022 maaşı bağlanırgen benim gelirimi nasıl hesaplıyacaklar?
cevap verirseniz çok sevinirim

İşyeri muhasebe/vergi kayıtlarıdır belirleyici olan şey.

bakım aylığı ve 2022 için başvurdum ocak şubat ayınd ageliriz eviniz e bakmaya dediler evimizde bir tane 105 ekran plazma tv var sorun olurmu başka değerli birşey yok saden

bakım aylığı ve 2022 için başvurmak

bakım aylığı ve 2022 için başvurdum ocak şubat ayında geliriz evinize bakmaya dediler evimizde bir tane 105 ekran plazma tv var sorun olurmu başka değerli birşey yok saden

Bir sorun olmaz diye umuyorum... Ama buna net yanıt vermek mümkün değil. Bu tamamen gelecek heyetin tatiridir...

Üst Alt