Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

%85 raporum var. Sağlık güvencesi açısından ne yapmalıyım?

ismail633

Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar %85 engelliyim ve sosyal yardımlaşmadan annem bakım ücreti alıyor devletin verdiği engelli maaşını almıyorum buna rağmen son yasayla birlikte babamın üstünden düştüm aylardır bir gelişme olmadı şimdi hiçbir sigortam yok bu konuyla ilgili bana yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Genel sağlık sigortasından yararlanmak için kaymakamlığa müracaat etmeniz yeterli. Onlar gelir testi yapıp GSS başlatırlar.

OturanBoğa;

Tamam'da yalnız benim babam şuan aktif halen çalışmakta olan devlet memuru ben onun bakmakla hükümlü olduğu oğluyum benim düşmemem lazım değilmi babamın sigortasından.

18 yaşını geçtiysen babandan sigorta düşüyor zaten bakım maşıda alıyorsun.Bülent beyin dediyi gibi kaymakamlığa müracat ediceksin sigortanı devlet ödeyecek.

Tekrar merhaba GSS için başvurmak istedim yeşil kart gittik bana söyledikleri aynen şu GSS olursa bakım maaşı kesilir nasıl şeydir anlamadım.

Üst Alt