Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

%88 rapora rağmen 2022 maaşından yararlanamıyorum!?

serap1986

Üye
Konular
9
Reaksiyonlar
0
Merhabalar, benim de bi sorum olacak: %88 raporum var sürekli olarak. 2022 yasasından yararlanamıyorum. kaymakamlığa baş vurdum, orada nda red cevabı aldım .evde sadece anne çalışıyor ve onun sigortasından faydalanabiliyorum. muhtaçlık sınırını aşmıyormusuz.
evde kişi başına 90 tl düşüyormuş :D sanki benimle yaşıyorlar da düşüp düşmediğini biliyorlar.
sadece bu rapordan faydalandığım tek şey ego oldu serbest kartı olarak

yapabileceğim birşey yok mu benim

% 88 raporu olan birisi 2022 den dedikleri gerekçe ile faydalanamaz doğru demişler yanlız bir yolunu bulup bakım maaşı alanız daha kolay olur raor oranı bayağı yüksek

2022den yararlanmak için ağır olmak lazımmış ağır yazdığı zaman zaten yarı ölüsün o parayı mezarda mı harcayan çok merak ediyorum zaten biz bir iş yaparsak kesin yarım yaparız

rapor da ağır ibaresi yokmu ?
yoksa tekrar rapor cıkart.

evde bakım maaşı almıyormusun? annenın sıgortasından vazgecıp yeşil kart alabılırsın, çunku sıgortalı gorunmen sana bu tıp problemler cıkarabılır.

2022 şartlarını forumdan ıyı araştır her türlü bilgi var,

serap kardeş aynı sıkıntıları banada çıkardılar ben kaza yaptığımda sigortalı olduğum için eşime kesinlikle evde bakım maaşı alamassın dediler valilik sosyal yardımlaşma baş vurmadığımız yer kalmadı ankaradaki bir doktorun terkinleri ile rapor çıkarttık benim raporum %/84 şu an eşim evde bakım parası alıyor ama sen evde bakım maaşını belirtmemişsin bende müracat ettim ama eşim evde bakım maaşı aldığı için 2022 den yararlanamıyacağımı söylediler

ben %98 ile alamadım... babam memur olduğu için....

2022 maaşı için gerekli olan rapor oranı %40 ve üzeridir.
Serap, doğum tarihin ne? Evde kaç kişisiniz? Haneye giren toplam gelir ne kadar?

23 yaşındayım evde anne çalışıyor 600tl ile her hangi devlet kurumlarından aldığım hiç bir para yok benim bakım parası falanda yok

----------

daha önce rapor çıkarmak için 2defa yine baş vurdum %40 verildi doktorum itiraz hakkını kullan dedi kullandım yine %40 aldım :D 3ay sonra tekrar baş vurdum tam heyete girdim daha önce yattığım hastanedeki doktoru gördüm heyette merhabalaştık yanındaki doktor epilepsi ile ne alacak bu benden sağlam maşallah hocam diye bir konuşma yaptı benim için doktor çok kızdı siz bu şekilde mi değerlendiriyorsunuz ben bu hastayı biliyorum hidrosefali ve pineal kitleside var epilepside mevcut madem senden sağlam tamam bırak bu raporu sağlam olduğuna dair bir rapor ver bana diye ufak bir tartışma yaşadılar evraklarımı onaylatmadı heyette tüm raporlarmı ve mr sonuçlarını istedi hak yemeyin parayla vermiyorsunuz bu raporu dedi istediği tüm sonuçları alıp gittim ertesi gün heyet %88sürekli ağır ibaresi yok rapor verildi rabbim her kesin karşısına menfaat için değilde bu şekilde helal süt emmiş insanlar çıkarmayı nasip etsin

----------

evde 4 kişiyiz muhtaçlık sınırı 90tl imiş bana denilen evde kişi başına 90tl düşüyormuş yani ya benim aylık masrafım 90tl ile sınırlı kalsa canım kurban devlet hastanesine bile gitsen doktor özeline bekliyor sırf biz özeline gitmediğimiz için beyinde tümör olduğunu 3sene sonra öğrendik ee bu doktor 6ayda bir emar istiyor 2ayda bir kan değerleri istiyor 90tl min yarısını versem bakarlar mı acaba bana :D

serap kardeş 2022de ağır özürlü ibaresi diye br şart yok onu söyleyen yanliş söylemiş ama 90 tl sorunu doğru yaşın 18den büyük ailemden ayrı yaşıyorum gibi gösterip rapor oranına göre 3 ayda 875 tl alabilirsin

2022 maaşı alamaman için hiç bir neden göremiyorum

tşkrlr yardımlarınız için ben baş vurdum ankaradaki sosyal hizmetlere ağır ibaresi olmadığı sürece 2022den yararlanamıyorsun dediler serbest kartı çıkarırsın sadece dediler yolladılar

Serap, yok böyle bir şey. Yeniden başvur...

şimdi benim yapmam gereken nedir ankarada nereye tekrar baş vurayım ben baktım daha olmuyor bu yazıları çıkarıp götürüp oradaki memurların gözüne sokacam ya bunlar işini bilmiyor yada biz yeterincehakkımızı aramayı bilmiyoruz

Ağır ibaresi sadece evde bakım aylığı için aranır.
2022 aylığı %40 ve üzeri engellilerden muhtaçlığı belgelenenlere verilir.
Sizin red sebebiniz engel oranınız değil,annenizin aldığı aylık olmakta sanırım.

Yaşadığınız yerdeki kaymakamlığa başvuracaksınız...

serap kardeşim kaymakamlıktaki mal müdürlüğüne başvurcaksın ve raporunu gösterceksin sonrasını zaten onlar hallediolar çünkü senin evraklarını ankaraya yollayacak kurum mal müdürlüğü

slmlar kaymakamlığa baş vurdum zaten ankarada oturuyorum ben babamın arabası olduğu için red ettiler :D

Evrak takibi sitesinde yazan sonuç ne anlama geliyor?

Durumu:aktif
Ödeme Tarihi : 22/02/2010
Ödeme Durumu : TARİHİNDE İLK AYLIK ÖDEME.
Değişiklik Tarihi : 22/02/2010

evrak takibinde yazan sonuç bu yardım ederseniz çok memnun olurum arkadaşlar...;)

bu ne hız arkadaşlar tşkrlr hiç bu kadar çabuk cvplanacağını beklemiyordum şimdi ne yapmam gerekiyor peki sgk gitmeliyim bilgi için eve gelen hiç bir yazılı belge yok çünkü

2022 maaş başvurusu takibi

Üst Alt