Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

%88 raporu olan abim babamın Emekli Sandığı sağlık güvencesinden yararlanabilir mi?

şengül30

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Benim ağbim şu an kalp nakli bekleme sırasında ve %88 raporu var.
Biz malülen emeklilik için başvurduk ama red edildi. Gerekçe ise çalışmaya başlarken özür oranımızın %67 den az olduğunu ispat edemediğimiz için.

Biz bu durum için dava açacağız fakat şu anda hastanede yattığı içih acilen sağlık karnesini çıkarmamız lazım. Benim sorum şu: babam emekli sandığından emekli acaba babamın üzerinden sağlık karnesi alabilir miyiz?

Çok teşekkkürler.

evet yararlanabilirsiniz...bunun için yapmanız gerek şey sgk ya başvurup babamın sağlık haklarından yararlanmak istiyorum diye bir dilekçe vermeniz sgk size resmi bir yazı veriyor o yazı ile hastaneye başvuruyorsunuz ve sağlık kurulu heyet raporunu resmi kanaldan sgk ya hastane gönderiyor size vermiyor raporu

Maluliyet derecesinde sakatlığı olan çocuklar anne-babalarının bakmakla yükümlü olduğu birey sayılır ve onların üzerinden sağlık güvencesinden yararlanır.
Aynen kunta'nın yazdığı gibi hareket edip bir an önce sağlık güvencesinden yararlanmasını sağlayabilirsiniz.

Üst Alt