Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

%90 engelli kardeşimi Acil Servis'e götürdük. Öncelik hakkı tanımadılar!?

adali0666

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
%90 oranında engelli olan kardeşim geçenlerde hastalandı. acil e götürdük hemen. ancak acilde ön muayene için bile 1 saat beklettiler. sonrasında dışarıda beklememizi söylediler. 1 saat daha bekledik. kan alındı. 2 saat daha bekledik. kan temiz çıktı ancak. yetkililere neresinin ağrıdığını bilmediğimizi söyleyemediğini ilettiğimiz halde diğer insanlar gibi sıramızı beklememizi söylediler.
bunun yönetmelikte yeri var mı?
bunun acilen düzelmesini daha fazla mağdur olmamamızı artık temenni ediyorum.

merhaba,benimde engelli kardeşim var lakin sizin dediğiniz şekilde hiç mağdur olmadım aksine özürlü olduğunu söylediğimde ayrıcalıklı davranıpçok ilgileniyorlar..

Arkadaslar cok cıddı bır bır konu....bunu bence ılgılı kısılere makamlara bıldırmelıyız..hem bu sadece arkdasın basına gelen bır sey degıl malesef karsılasıyoruz...cok uzuldum kendım.

benden bir öneri isterseniz kapıdaki kişilere değil direk doktorla görüşmekte fayda var çünkü doktorlar bu konularda daha hassas valla ben öyle yapıyorum ve sıra beklemiyoruz

arkadas cok haklı valla bende oyle:) dırek dalıyorum...:)

ONU YAPMADIGIMIZDA AF EDERSINIZ BAZI KENDINI BILMEZLER YUZUNDEN GERI KALIYORUZ...demokrasıde care tukenmez...:) bu hayyata bızlerde varız evelallah ölmedık...:)

ben onkoloji hastası ve dirençli epilepsisi olan birisiyim,hala kemoterapi alıyorum ağzım maskeli olmasına başımda saç olmamasına rağmen,malesef bazı kişiler çok anlayışsız,önceliğimiz olmasına rağmen doktorun odasına girmek için sıraya sokulmuyorum içeri girerkende hemen geçip önüme sen nereye hoop diye itiraz ediyorlar,ben onkoloji hastasıyım desemde bende onkoloji hastasıyım ne olcak diyor,bende onkoloji ne demek sen biliyormusun dediğim zaman bana verdiği cevap boğaz ağrısı işte deyince karşımdaki vatandaşa gülüp doktorun odasına girmelisin çok acil bi sorun bu deyip cahilliğine gülüyorum.böyle olaylarda var yaşadığım,sadece hastane personeli değil yani engelliye öncelik verecek insanlarında öncelikli hastalar hakkında bilgilendirilmesi keşke mümkün olsada bu durumlarla karşılaşmasak.herkeze geçmiş olsun.....

Hakkınızı arayın ben normalde zamanım varsa herkes gibi sıra beliyorum geçenlerde gözlük için doktora gittim acil işlerimde var memura beni önce içeri al dedim alamam dedi kapının üzerine yazmışlar engellilere yaşlılara öncelik verilir diye yazıyı gösterdim burda ne yazıyor oku dedim adam sen ne yazdığını boşver dedi peki ben bir dilekçe ile seni başhekime şikayet edeceğim dedim adam hemen yumuşadı hadi neyse sen gel dedi işim bitene kadar da bana yardım etti uyanık olmak lazım

150 muaralı Başbakanlık telefonunu arayıp sorunluları şikayet etmeniz yararlı olur.

bene hemen durmmaaa sağlıkk bakanlığına durumu ilett şikayett etttt bu hastanedki ler kendini bişey zannediyorr özellikkle hemşirelerrrr dilleriii papuçç giibii .... birr ara annemm beni getirididii bnide öyle bekletileerrr en sonundda annemm dayanamdııı hemşireninn sçaını başını yoldu hastanedeee üstalikk ssağlıkk bakanlığını şikkayett ettikkkkk

Sağlık Bakanlığı'nın hizmet sunucularından hizmet almak isteyen yaşlılar, hamileler, engellilere öncelik tanınmasına yönelik genelgesi var. Ve bu genelgeyi herkesin görebileceği yerlere asıyorlar. Bir de bu genelgenin yanına/yakınına iso 9001, iso 1001 gece masalları adı altında hizmet, hezimet(!) kalitelerini gösteren sertifikaları asıyorlar. Yani özü; sırada bekliyorsak, örseleniyorsak, mağdur ediliyorsak o kadar da önemli değil, çünkü hizmet kaliteli birimlerde mağdur ediliyoruz(!)...

Üst Alt