Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

%90 raporla 505 tl 2022 maaşı nasıl oluyor?

huzun_gozlum

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
benim esimin yüzde 90 raporum var fakat bize gecen defa 520 ytl civarı bu kezde 505 ytl verdiler buna anlam veremedim sizce neden olabilir esim 21 yasında diyaliz hastası toplu maasımızıda 1500 ytlen biraz daha fazla aldık

aynı durumdakiler 800 ytl alıyorlar

peki benim esim %90 raporu var ama 505 ytl veriyorlar esim 21 yasında sizce neden olabilir

Rapor beyan edşilmemiştir ya da yanlış işleme konulmuştur.
%70 ve üzerinde raporu olan kişiler 3 aylık 830 tl 2022 maaşı alır

sitede raporu %70 ile %100 arası kabul edildi diye yazıyor ben bi dilekce yazıp yolladım sizce cabuk cozume kavusurmu ve sonucu ne olur

18 yaşından büyük olup %70 ve üzeri raporla 2022 maaşı alan kişilere 3 aylık 834 tl ödeme yapılır. 18 yaşından küçükseler 530 tl alırlar.

Bence bir sonraki dönem zamlı maaşı ve o zamana dek de Kar8 adı altında, bugüne dek eksik yapılan ödemeleri alırsınız.

valla 3 ay sonra alacagımız maasla 3. maasımız olacak umarım bu kez yanlısı duzeltirler. baskalarının artıyor ama bizimki nedense azalmaya basladı

%70 ve üzeri olanlar 836 ytl aldı bende öle. bu herkez için böledir. S.G.K. vep sayfasında 2022 evrak takibi var. t.c kimlik no ile gir oraya. emekli nevi yazan bölüm var orda muhtaç mı sakat mı yazıyor. EMEKLİ NEVİ:muhtaç yazarsa 836 ytl
EMEKLİ NEVİ: sakat yazarsa 540 ytl alınması gerek.
egerki böle degilse bir dilekce ile başvurun

sakat yazıyor ama anlamadıgım aynı hastanede diyalize giren baska hastalar hepsi 800 ytl nin uzerinde alıyor neye gore belirleniyor bu

sakat yazıyorsa 540 ytl almanız gerek. egerki %90 raporun varsa. tekrar 2022 maaşı için rapor alman ve o alacacagın rapor %70 ve üstü ise dilekce ile yükseltmek için başvurman gerek. börlece aylıgını yüksek alırsın

SGK'da ki bilgilerime göre 2022 maaşım ne kadar olmalı ?

Emekli Nevi :Sakat
Durumu :Aktif

SAĞLIK KURULU İŞLEMLERİ
30/06/2008 TARİHİNDE SAĞLIK KURULUNA GÖNDERİLDİ
07/07/2008Özür oranı (%70-%100) Kabul edildi.
07/07/2008TARİHİNDE 55985 KARAR NOSU İLE

ÖDEME DURUMU
22/09/2008 TARİHİNDE İLK AYLIK ÖDEME.​

bu durumda 505 ytl maas alıyorum sizce maasım ne kadar olmalı dilekce verdim bana tekrar rapor alın dediler sizce ne yapmam gerekir

yenidn rapor alın bakalım !!! %70 ve üzeri 830 alması gerek...

bu arada basvuru zamanı adresim babamla aynıydı simdi kiradayım farkedermi

o konuda tam bi bilgim yok eve giren gelirlerden giderler çıkıldıktan sonra evde ki kişi sayısına bölünerek kişi başı gelir bulunuyo yaşadığınız ev ve kişiler değişmisse bu sizi nasıl etkiler tam olarak bilemiyorum. bilgisi olan arkadaşlar cevaplar mutlaka

Hüzün gözlü raporun %70 bu rapora göre maaşı 830 tl olması lazım ayrıca kirada veya babanla oturman maaş miktarını etkilemez maaş rapor oranına göre değişiyor %40 ve üzeri 540 buna 18 yaş altı dahil birde %67 ve üzeri oda 830 tl

Bizim bürokratlar varya!Hani benim memurum işini bilirciler,işte onlar kraldan kralcı olurlar.Senin 830 olması gereken maaşın işte bu beylerin sayesinde 505 oldu.Durumunu SGK Bilgi edinme birimine internetten yaz.15 gün içinde sanin mailine cevap gelir.O yazıya göre yol belirlersin.

18 yaşından büyük olup %70 ve üzeri raporu bulunanlar üç aylık 840 tl maaş alırlar.
Eğer sen 505 tl aldığından eminsen, SGK'na yazıp düzeltme talep etmelisin.

sgk ya sitesinden dilekce yazdım cevap su oldu:

Emekli Nevi: MUHTAÇ
Durumu:AKTİF

SAĞLIK KURULU İŞLEMLERİ
30.06.2008 TARİHİNDE SAĞLIK KURULUNA GÖNDERİLDİ
07/07/2008 Özür oranı(%70-%100) Kabul edildi.
07/07/2008 TARİHİNDE 55985 KARAR NOSU İLE

ÖDEME DURUMU
07/09/2009 KAR8

TAHSİS EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ. 27/03/2009
TAHSİS EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ. 28/08/2009​
bu ne emek oluyor

Dilekçen işleme alınmış demek oluyor.35 güne kadar açıklamalar bölümüne bilgi yazarlar.1.5 veya iki aya kadar evine yazılı cevap gelir.

Hayırlı olsun. Yukarıdaki mesjaımda da yazmıştım: Size eksik maaş yatırıldığı tespit edildiğinde bu geçen süredeki eksik maaşla farkları toplu olarak hesabınıza yatırılacak. Bu işlemin teknik adı KAR8 (yönetmeliğin 8. maddesine atıftır aslında).

tsk bugun eve resmi evrak geldi ilk gunden beri vermedikleri paralarda birikmis 1874 lira alacakmısım sonunda hak yerini buldu

Hayırlısı ile hak yerini bulmuş,sevindim gerçekten.Güle güle harca...

Üst Alt