Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

%90 raporu olan kız kardeşim evde bakım aylığı alıyor. 2022 maaşı da alabilir mi?

thunderstorm

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
merhabalar arkadaşlar,
kız kardeşim 1978 doğumlu ve %90 raporu var.
annem evde bakım ücreti alıyor.aynı anda 2022 yede başvurabilirmi?
teşekkürle...

ben şimdi bundan şunu anlıyorum sevgili Melek,evde yaşayanların malı mülkü olsada, engelli maaşı için başvuranın gelirine bakılıyor sadece öylemi? emin olmak için soruyorum.

Evet ama hiçbir geliri yoksa nafaka yükümlüsü anne-babasından düşen gelir göz önüne alınır.Anne-babasının gelirinden giderler düşülür kalan paradan kişi sayısıda hesap edilerek kendisine düşen miktar 100 TL'yi aşmamalıdır.

%92 raporlu kardeşim adına araç alırsak Evde Bakım aylığı için sorun olur mu?

% 92 raporlu kardeşim adına vergi indirimli araba almayı düşünüyorum.babam emekli 700 tl geliri var.oturdukları ev babamın adına kayıtlı.annemin adına kayıtlı (ama anneme ait olmayan ve o evden hiçbir geliri olmayan bir ev-evde annemin üvey annesi oturuyor.ev aslında dayıma ait) bir ev var.
bir kaç yıl önce annemin adına evde bakım aylığı çıktı ve şu anda alıyor.arabanın ücretini karşılamak ve onlara bir araç almak istiyorum.hem annemin hem babamın adına kayıtlı ev olması bu durumda sıkıntı yaratır mı?
yoksa hiç böyle bir işe kalkışıp problem yaratmamak mı lazım?
yardımlarınız için şimididen teşekkürler...

Üst Alt