Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

%91 ağır engelli raporumla babamın sağlık güvencesine kabul edilmedim..?

octoberrr

Üye
Konular
27
Reaksiyonlar
0
Merhabalar,

Birkaç ay önce devlet hastanesinden %91 ağır engelli, ötv den yararlanabilir raporu aldım. Bağkur emeklisi babamın sağlık sigortasından faydalanmak için sgk ya başvurduğumda beni üniversite hastanesine sevk edeceklerini ve oradan %60 rapor almam gerektiği söylendi.

Binbir zahmetle köle pazarı gibi bir ortamda eziyet çekip aldığım rapor neden kabul edilmiyor. %91 i veren devlet hastanesi. Şaşılacak bir durum.

Ayrıca şu durum da var, diyelim yeni alacağım rapor %90 ın altında. önceki raporu yakıp, ötv hakkımı elimden alır mı?
İlgilenen ve cevap verenlere teşekkürler.

eğer h ehliyetiniz varsa sorun yok ben ehliyet alamıyorum ben araç kullanamıyorum yakınım kullansın derseniz rötv muafından aporunuzun yüzde 90 üzeri olması lazım

ehliyetim yok, yakınım kullanacak. %91 raporum var. ötv den muaf araç alabilirim. ama sgk nın istediği yeni rapor %90 ın altında kalırsa önceki raporumu yakar mı? sorunum bu.

isteğe bağlı dan çıkıp engel sebebi ile babamın bağkurundan faydalanma

isteğe bağlı sigortaya 14 aydır ödeme yapmadım ve bu aydan itibaren engelim dolayısı ile babamın bağkur'undan faydalanacağım. isteğe bağlıdann ayrılınca aradaki 14 ay için zorunlu sağlık sigortasına mı maruz kalacağım ve gelir tespiti başvurusu mu yapacağım? Bilen ve cevap verenlere teşekkürler.

Üst Alt