Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

%93 raporu olan birinin engelli maaşı alma hakkı..?

seybe

Yeni Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
0
selam arkadaşlar.
benim %93 oranında engelli bir baldızım var. ailesinin geliri fena değil. mezkur şahıs için engelli maaşı alma hakkımız var mı?

bilgilendirirseniz memnun olurum.

eve giren mağaş tüm giderler çıkarıldıktan sonra kişi başına 90 lr. geçmiyorsa alabilir.tabi biraz daha detaylı bilgi vermelisiniz

kendi geliri yok.babasının geliri var.söylediğiniz miktardan haliyle fazla.bu arada 28 yaşında.

dediğim gibi eve giren mağaş kişi başına 90 lr. geçmiyorsa alabilir.

aşağıdaki bilgileri başka bir siteden buldum.onda 90 tl şartı yazmıyor.biraz daha açıklayıcı bilgi verirseniz veya yönlendireceğiniz bir yazı-site varsa yazarsanız sevinirim.bulduğum bilgi aşağıda parantez içinde :

(2022malullük maaşını kimler alabilir?

%40 ve üstü sakatlığı olan ve sosyal güvencesi olmayan her TC vatandaşı bu maaşı alabilir. Ve yeşil kartlı olmak maaş almaya engel değildir.

Başvuruda izlenmesi gereken yol nedir?

2022 sayılı kanuna göre başvuru formu (Bu formda yer alan aylık istek dilekçesi ile mal bildirim belgesi kişi tarafından doldurulur).
Muhtaçlık belgesi ve vukuatlı nüfus kayıt örneği, ikametgâh ilmühaberi bölümleri ise yetkililerce imzalanacak ve mühürlenir.
b) Sağlık Kurulu Raporu (Mal Müdürlüğü tarafından sevk edilen bir devlet hastanesinden)
c) Üç adet fotoğraf

Bu belgelerle, bağlı bulunulan Defterdarlık, Malmüdürlükleri, Emekli Sandığı, valilik veya kaymakamlık makamlarına başvurulur.)

:: KIZILCAHAMAMHABER ::
burdan bilgileri bulabilirsiniz fakat dediğim gibi mağaşı almanın en önemli kriteri kişi başına düşen 90lr. lık gelir bu uygun değilse alamazsınız

sizce başvuru yapayım mı? bir sonuç çıkarmı?

2022 maaşı ve sağlıik güvencesi

selam arkadaşlar! bugün baldızım adına mal müdürlüğüne giderek 2022 maaşı başvurusu yapmak istedim.bana egelli kişinin babasının sağlık yardımından faydalandığı için maaş bağlanamayacağını söylediler.bu durum karşısında benim ne yapmam gerekiyor.bilgilerinizi paylaşırsanız memnun olurum

Üst Alt