Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

%94 raporum var. 2022 aylığı alabilir miyim?

muratunal79

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Sevgili arkadaslar..
Oncelikle hepinize gecmis olsun dileklerimi sunarim.Biz engelliler olarak zayif bir insan degil aksine bunla yasamayi becerebilen guclu insanlariz..Sizlerden birkac konu hakkinda bilgi vermenizi rica ediyorum.Ben 2007 yilinda gecirdigim rahatsizliktan dolayi (GULYENBARE?,MENINGOENSEFALIT?) suanda bacaklarimi kullanamiyorum.Gectigimiz aya kadar is yerinde raporlu gorunuyordum ve rapor parasi aliyordum.ancak artik hic bir hastane istirahat raporu vermeye yanasmiyor.Rapor %94 prim gunu 983 gun oldugu icin malulen emeklide yapmiyorlar bende mecburen 2022ye basvurdum.Bu konuda yapabilecegim birsey varmi sizlerden bilgi almak istiyorum.Birde yaklasik 6 ay yogun bakimda yattigimdan yaygin dekubitlerim vardi.Uzun ugraslar sonucunda yaralarim kapandi.Yalniz dokular zayif gorunuyor.bu dokulari daha kuvvetlendirmek ve canlandirmak icin ne onerebilirsiniz?(yatis pozisyonu,temizlik vb disinda).Simdiden vereceginiz bilgiler icin tesekkur ederim..

2022 aylıgı alabilmeniz için, evet rapor oranınız uygun. Fakat bu durum 2022 aylıgı almanız için yeterli değil. Ancak muhtaç bulunursanız alabilirsiniz. Eğer artık çalışmıyorsanız, sigortalı değilseniz, sizin tüm geliriniz (buna nafaka yükümlüsü yakınlarınızdan alabileceğiniz yardım miktarı da dahildir.) aylık 100 TL'yi geçmiyorsa kaymakamlık/malmüdürlüğüne başvurun:http://www.engelliler.biz/forum/202...basvurusu-icin-gerekli-belgeler-ve-surec.html
Bu linki dikkatle inceleyiniz.
ayrıca muhtaçlık sorgulamasının nasıl yapıldıgını, nafaka yükümlüsü yakınların verebileceği yardım miktarının nasıl hesaplandıgını anlamak açısından örnek olay 1 ve örnek olay 2'yi dikkatle inceleyiniz:http://www.engelliler.biz/forum/202...22-ayliklari-gelir-hesaplamasi-ornekleri.html

Erken emeklilik ve malulen emeklilik şartlarınızı yeniden gözden geçirmenizi ve şuradan bilgilenmenizi öneririm:Emeklilik
Arkadaşlar sizi dogru bir şekilde bilgilendirebilir ve yönlendirilebilirler. Bilgilerinizi tekrar gözden geçirme imkanı bulmuş olursunuz kendi açınızdan. Bakalım yapılabilecek başka bişi var mı? ögrenme fırsatı bulursunuz.

bahsettiğiniz şu konu çok önemli:

"...Birde yaklasik 6 ay yogun bakimda yattigimdan yaygin dekubitlerim vardi.Uzun ugraslar sonucunda yaralarim kapandi.Yalniz dokular zayif gorunuyor.bu dokulari daha kuvvetlendirmek ve canlandirmak icin ne onerebilirsiniz?(yatis pozisyonu,temizlik vb disinda).Simdiden vereceginiz bilgiler icin tesekkur ederim.. "

Bu konu, bu forum içeriğiyle alakalı olmadığı için en önemlisi de burada gözden kaçacagı için ilgili forumda ayrı bir başlık açarsanız daha faydalı olur diye düşünüyorum. Detaylı bir şekilde konuyu yazarsanız, arkadaşlar bildiklerini sizle paylaşacaklardır. Sizin durumunuzda olan başka arkadaşlar için de ilgili forumda daha gorunur olacaktır. Burada suya yazmak gibi olur ve gözden kaybolur.
Lütfen en kısa sürede bu konuyla ilgili olarak ayrı bir başlık açınız.
Şu forumda başlık açabilirsiniz:SAĞLIK

Eğer başlık açmada sorun yaşarsanız yöneticilerden yardım almayı deneyiniz:Grupları Göster - Engelliler.Biz Platformu

Ayrıca bakıma muhtaçlık kriterlerine uyuyorsanız ve diğer şartlarınız da uygunsa bakım aylıgı için bakınız:Evde Bakım Hizmeti/Aylığı
Son olarak da genel bir rehberlik yapayım:) http://www.engelliler.biz/forum/dig...haklar-ve-haklariyla-ilgili-site-rehberi.html

Üst Alt