Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

97'deki iş kazası sonrası verilen %4 oran doğru mudur?

silivrim

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Değerli arkadaşlar, aranıza yeni katılmış bulunmaktayım. Hepinize, en içten selam ve dua ile

Soruma cevap verecek değerli arkadaşlarıma, şimdiden sonsuz teşekkürü bir borç bilirim.
Ben 1997 senesinde iş kazası geçirdim, bir parmak yüzünden 4 ameliyat geçirdim ve sağ elim işaret parmağı orta boğumdan ilk boğuma çapraz şekilde koptu işaret parmağım sadece sabit durmakta zamanla işaret parmağım orta parmağımın üstüne doğru kayma yaptı, Orta parmağım ise yarım kapanıyor.Diğer parmaklarımda makinede sıkışmadan dolayı çok sayıda patlak mevcut idi. Sağ elimi fazla ve uzun süre çalışmaya maruz bırakınca 1 gün sonrası sağ elimdeki tüm parmaklarım kireçlenmiş gibi hareketsiz kalıyor (daha önceden olmuyordu son bi kaç yıldır böyle) Elimin üzerinde (işaret parmağına damarlı et alınması için) ameliyattan sonra gereksiz yere bileğime yakın doktor tarafından görsel olarak rahatsız eden iz bırakıldı...
Siz değerli yöneticilerin, bu hizmeti sayesinde buna benzer iş kazası olan arkadaşların, sadece işaret parmağı kopmasında S.G.K'nın %12 bir oran verdiğini okudum.
Bana verilen, oran ise %4 idi.
Bu durumda ne yapmalıyım, bir çarem var mıdır ?
SGK ya bu durumumdan dolayı dilekçe veya itiraz, mahkeme gibi bir süreç başlatma şansım var mıdır?
Bi akıl verecek, yol gösterecek ve ne yapmam gerektiğini söyleyebilecek bi yoldaşımız aramızda var mıdır. Olumlu veya olumsuz vereceğiniz her cevap için çok teşekkür ederim. Bu imkanı bizlere sağlayan yöneticilerimizden de ALLAH razı olsun. ALLAH herkese acil şifalar vermesi duaları ile.

silivrim

Sgk na mauliyetinizin yeniden tesbiti için dilekçe verebilirsiniz ben bu gün sgk arayarak sordum geçirmiş olduğunuz iş kazasına bağlı olarak sizin önceden girdiğiniz zamandan sonrada sağlığınzda aksama olacağından dolayı yeniden maluliyet tespiti isteyebilirsiniz daha sı şansınızı deneyin bir kere daha derim. Ayrıca sgk nın yüksek sağlık kurulu maaş vermemek için oranları düşürüyor ben kendim bunu yaşıyorum yada sizde alo 170 arayarak bilgi sahibi olursunuz sgk memeurlar cevap vermek istemiyebiliyorlar başlarından savmak için ama 170 de arayın dilekçe ile itiraz ve yeniden mauliyet tesbiti isteme hakkınız var

arkadaşım nasıl başvuru yapacagız sgk bir alem 2007 rapor aldım maluluyete gerek yok diye karar almışlar hatta tedaviye bile gerek olmadıgına karar verilmiş nasıl bir şey anlamadım 3 ay 5 ay sonra yada yıllar içinde hastalık artabilir azala bilir en son mahkemeye verdim onuda kaybettim bu şeferde iş kazasıyla alakası yok dendi yani türkiyede adelet yok hastalıgı mevcut ama iş kazasından kaynaklanmıyor dendi nasıl olacak bende bilmiyorum

meşaj blov

blov forum meşajlarına baktım ama tam anlamıyla anlamadım senin iş kazan nasıl oldu neden mahkeme maddi tazminatı red etti sgk da iş kazası olayı başlatılmadımı bunları yazabilirmisin

iş kazası 2006 da oldu 2007 iş göremezlige muracat ettim atipik psikoz oran sıfır geldi tekrar itiraz ettim buseferde kontrele gerek olmadıgı kararı çıktı bende hastalıgım devam ettigi için birinçiderece vergi indirimialdım ardından maddi tazminat davası açtım buseferde hastalıgımın iş kazasından illiyet bagı kurulamadı ve mahkeme red etti olay bu şekilde

mahkemede siz kaza öncesine ait böyle bir rahatsızlığınızın olmadığının ispatlamışsınızdır sanırım. Bende sizin gibi sgk mağdururyum bence bana en mantıklı gelen şu sizin raporunuzda doktor travmaya bağlı psikilojik neden diye yazmamış atipik psikoz nedeni belli olmayan karşık psikoz diye çıkıyor sanırım teşhişden dolayıda mahkme red etmiş iş kazasında bundan başka bir rahatsızlık kalmadımı bende panik atak ve travmaya bağlı steres bozukluğu tanısı var böyle iken bile sgk nın yüksek sağlık kurulu onay vermedi

sgkdan ve bakanlıktan gelen kişilere bilgi verildi epikiriz tarvma sonrası stres bozuklugu tanısıyla yatarak tedavi edilmiştir diye hatta ptsb ve depresyon tanısıyla travmatik olaya baglı gelişmişdir raporuda varken hiç bir yer kabul etmiyor hatta elimde atipik psikoz raporuda var çalışamaz diye hatta mahkeme kararıda var ptsb gelişmiştir diye tum bunlara ragmen mahkeme davımı red etti hastalık kendiliginden çıkmıştır diye rapor gelince

mahkemeye verirken iyi düşün benim 10 sefer ruhsaglıgında yatışım oldugu halde hepsinde patlamaya baglıdır hastalıgı derken haleda tedavim devam ederken red edildi bide mahkeme masfarlrını ödeyecegim allah bilir ne kadar dır onuda bilmiyorum

Ben izmirden avk. Firuzan köktenen vereceğim davamı o bu konularda çok bilgili sende arasana bakalım sana neler diyecek

benim avukat davadan çekildi ben kendim yürütecegim davayı red oldu olmasınada genede sanşımı deneyecegim sen sskya dava acacan oran belirlemek için ve iş kazasından kaynaklanıyor diye şürekli iş göremezlik oranını mahkeme belirleyecek ben yanlış yaptım işverene dava açtım red oldu önce oran belirlenecekmiş ondan sonra bir hakkın kalırsa iş verenden işteyecekmisin

bizde öyle yapcez ama benim avukatım ilk önce otobüs firmasına dava aççez dedi iş yerine falan değil seni adli tıpa göndercekler dedi çıkan sonuç ile hem sgk ya dava açabiliriz dedi

Üst Alt