Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

%98 oranında raporum var. 2022 aylığı alabilir miyim?

zafer_1981tr

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
Değerli arkadaşlar ben % 98 engelliyim akülü arabayla hareket edebiliyorum 5 sene çalıştım ama zorlandığım için işi bırakmak zorunda kaldım tuvalet konusunda başkasından yardım istiyordum ondan.1816 günüm var malulen emeklilik için başvurdum doğuştan olduğum için kabul olmadı.Yeniden 2022 için başvurmak istedim ama eşim çalışıyor oda % 70Engelli asgari ücretle çalışıyor.Evimiz kira değil ama aileme ait.Sorum şu ben yeniden 2022den yada bakıma muhtaç aylığından yararlanabilirmiyim?Çok zor durumdayım lütfen cvp yazarmısınız

İşi bırakmamın sebebi:hergün tekerlekli sandalye ile işe gidip-gelmekte zorlanıyordum özellikle kış aylarında,servisimiz yoktu zaten olsada ben binemem,toplu taşıma araçlarınada binemem.İş yerinde tuvalet konusunda başkalarından yardım istemek zorunda kalıyordum,masa başına oturmak için başkası kucaklayıp oturtuyordu,yemeğimi başkaları getiriyordu.Çok özür dileyerek yazıyorum:tuvalet için tekerlekli sandalyenin üstünde çamaşırlarımı çıkarıp bir başka arkadaşım tuvalete oturtuyordu.Allah onlardan razı olsun.Her neyse beş sene zar zor çalıştım:1816 günüm var,%98 Ağır özürlü raporum var deyip kendi isteğimle işi bıraktım.Malulen emeklilik için baş vurdum;doğuştan deyip emekli yapmadılar.2022 için başvurayım dedim eşin asgari ücretli çalışıyor sen 2022 den yararlanamazsın dediler.Eşimde %70 Engelli zaten.EEE işi zaten kendi keyfimden bırakmadım.Yani ben bu durumda Hiçbir haktan yararlanamıyorum bu demokratik ülkede.Ve şimdide çok zor durumda olduğum için kafam karman çorman ve ister inanın ister inanmayın İntihar etmeyi düşünüyorum

burda aynı evde kaç kişinin kaldığına da bakılıyor.evdekilerin toplam geliri(maaş,tarım geliri,kira geliri vb...)evdeki kişi sayısına bölünüyor.

kaldığınız evi,az miktarda da olsa kira veriyormuş gibi beyan edin.

Ben eşimin üzerinden sigortalı değilim onun üzerinden yararlanmak istemiyorumda aynı evde 2 kişiyiz eşim ve ben

Aynı evde iki kişiyiz,eşim ve ben

Üst Alt