Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Abim %90 engelli. 2022 maaşı alabilir miyim?

hasa

Üye
Konular
10
Reaksiyonlar
0
Abim %90 engelli ev kendimizin babam 1000tl civarı emekli maaşı alıyor annemde 650tl civarı evde bakım ücreti alıyor + birde 400tl ev kirası alıyoruz başka gelirimiz yok.Ben üniyi kazandım bu sene maddi durumumuz çok zorlanıcak.Evde birde ilkokulda okuyan ufak kardeşim var.En azından kendi harclığım için 2022 ye başvurucam abimin vasisi benim aylığı alabilirmiyim.Eğer hiç olmazsa ananemin evine taşınıp babamlardan ayrılıp ananem+ben+abim şeklinde başvurabilirmiyim o zaman emekli maaşı 700tl olduğu için ananemin hem evide kira alabilirim gibime geliyor.

Geliriniz çok yüksek bence, bağlamazlar gibime geliyor. Ama 2022 de önemli olan aylık için başvuru yapacak kişinin nafaka yükümlüsü ki bu anne ve baba olur, onların abinize aylık ayırabileceği miktar önemlidir. 100 tl den fazla ayırabiliyorlarsa abiniz için bağlamazlar.

Üst Alt