Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Acaba ben ruhsal bir bunalım mı geçiriyorum?

roviken

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
merhaba arkadaşlar, benim size bir sorum olacak olayı tam olarak anlatmak istiyorum bende olan bazı değişikliklerden,

askere gittiğimde acemi birliğim cok iyi geçti usta birliğine gittiğimde bir hastanede askerliğime devam ettim hastaneye girdiğimde bir süre sonra bana bölük çavuşluğu görevini vereceklerini söylediler etrafımdaki askerler burda bölük çavuşluğu cok zor daha önceki çavuşlar burdan kafayı sıyırıp gittiler gibi söylemlerde bulundular.
ben de tabi ister istemez rahatsız etti ve bende bir korku başladı oranın günlük yaşantısına uymayı öğrenmeye çalıştım belli bir şüre sonra bende ordan sıkılma bunalma devamlı komutanların her işte beni çağırmaları beni bunalttı belli bir süre sonra bir gün çarşı izinine çıktığımda kendimi çıplak gibi hissetmeye başladım sanki üzerimde kıyafet yokmuş gibi geliyordu saçmaladığımı düşünüyordum bir süre bu düşünceler sürdü bunalıma girdim diye düşünüyordum
sonradan bu düşünceler geçti yıllardır aklıma bile gelmiyordu ama şu zamana kadar yani geçirdiğim yıllarda ailemden cok insan kaybettim cok kısa aralıklarla oldu bu baba, amca, enişte, kuzen cinayet soba zehirlenmesi gibi bu olaylar beni cok etkiledi normal yaşantıma devam ediyordum ama içimde hep bir sıkıntı bir tembellik vardı bu olayları aklımdan atamıyordum ama hiç bir zaman tıbbi yardım almayı düşünmedim
bu son zamanlarda bende bazı sorunlar oluşmaya başladı sıkılmaya başladım etrafımdaki her şey bana gerçek değilmiş gibi geliyor algılama bozukluğumu yaşıyorum diyorum yani kısacası bilemiyorum acaba bende ruhsal bir bozukluk mu var depresyona mı girdim bunalıma mı bir yerde fazla kalmak istemiyorum işimden dolayı da insanların yanında durmam gerekiyor
mesela annemde teyzemde korku hastalığı var acaba bendede mi başladı bu diye düşünüyorum

kuzenim çocuk doktoru ona danıştım böyle oluyor dedim doktora gideceğiz dedi acaba dedim şizofrenmiyim okudum sitelerde forumarda belirtiler nelerdir diye o belirtilerin bende hiç biri yok testler çözdüm hepsi normal çıkıyor sıkıntımı çözmeye internette bulmaya çalıştım ama yeterli bir bilgi yok acaba ben kafamdamı kuruyorum ne bir halisilasyon var ne de diğer belirtiler var

bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim hafta içide doktora gideceğim bakalım ne olcak yardımlarınız düşünceleriniz için şimdiden teşekkür ederim

Ruhsal sorun deyince illa aklınıza şizofreni gelmesin. Yaşadığınız sıkıntılardan dolayı kaygı bozuklu ve depresif bozukluklar olabilir. O yok bu yok diye zaman kaybetmek yerine en yakın psikiyatri hekimine gitmeniz sizin için daha doğru olur, kısa sürede sorununuz çözülür....

çok teşekkür ederim inanın ben bile inanamıyorum kendime cok yalnız kaldım ondan olabilirmi diye düşünüyorum

Yoğun stresten ve yaşadığınız travmalardan olabilir.

şizofrenı agır bır hastalıktır önce yorgunluk halsızlık uykusuzluk ateşlenmeyle basladı bende olur olmaz sesler duyma kendımı gercek dısı varlıklar sanma hayal gorme gıbı ınsallah sızınkı kucuk bır bunalımdır gecer gıder yınede bır doktora basvurp bılgı alın derım.

İnsan bazen öyle zor şeyler yaşar ki üst üste, bunlarla tek başına başedemez. Anlattıklarınıza bakılırsa zor bir süreçten geçiyorsunuz. Bu neredeyse hepimizin karşı karşıya kaldığı ya da kalabileceği bir durum.

Bence depresyonun eşiğindesiniz. Tedirgin olacak, hele de daha ağır bir ruh sağlığı sorununu akla getirecek bir durum göremiyorum. Canınız çok sıkılmış, nefes alacak, dinlenecek bir boşluk arıyorsunuz. Güncelik yaşamdan kopmadan, ama kendinizi de asla zorlamadan hava alacak boşluklar yaratmaya çalışın. İleri düzey bir depresyon olsa, yalnız kalın, "hiç bir şey yapmayın" derim, ama şimdi gündelik yaşamdan kopmamanız gerektiğini düşünüyorum. İş yaşamında sabırlı hareket edip risk almadan günü tamamlamaya, olabilirse arada dinlenmeye, sonrasında sizin için en en en keyifli şey neyse, onları yapmaya çalışın. Duygularınızla ilgili olarak yakınlarınızda birileriyle konuşmanız çok iyi gelecektir...

VE bir an önce psikologa gidin. Gerekirse bir ilaç verecektir. Sıkıntılarınızı ona açmanız ve birlikte çıkış yolu aramanız bu sıkıntılı süreci hızlıca atlatmanızda çok yararlı olacaktır

çok ukalalık ediyorsun her işe maydonoz olyorsun demezseniz bir şey diyeyim maydanozun ruhsal durumuda düzeltici etkisi var limon maydanoz kürü var bitkisel antidepresan kullanabilirsiniz kimyasal anti depresan dan korkuyorum çünkü ilacı bıraktıktan sonra tekrar çöküntü yaşıyor bu sefer daha ağır ilaçlar veriliyor reseptörler açık kaldığı için tekrar yaşıyorsun kimyasal antidprs.kullanıyorsan bırakırken kontrollü bırakılıyor sarıkantaronu tavsiye ediyorlar bırakırken. psikiyatriye gitmek istemediğin takdirde 1 t.k. sarıkantaronu kullanabilirsin 10 dk kaynatıp içebilirsin. bu fayda sağlamazsa daha iyisi vardır tabikide. hekiminizi ihmalde etmeyin. i.saraçoğlu yeni bir antidepresan ilaç araştırıyor biliyorda ölçü olayını ayarlamya çalışıyor bence bu çam ağacı diyorum. çünkü çam biberiye ile aynı aileden biberiyede antıdepresan özelliği var ben kırkkilitte denilen bitkiyi aldım 2 sene oldu alalı içindede çam ağacı vardı. benden şikayetçi olmasın diye kimyasal ilaç gibi zararı olmaz diye kullandım nefese iyi gelir dedim bir seferlikti zaten 5 dk kaynatım içtim o sıralarda hareketlendim tabiki devamı gelmediği için bir hafta kadar sonra bitkin düştüm şimdi süprizin tadı kaçmasın:)) değilse bile onada bakar

Maydonaz ve bilumum bitkilerle ilginç bir ruhsal tedavi metodu:):):)

Üst Alt