Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Adi malulen emeklilik ile engelli erken emeklilik arasında fark var mı?

ahmet_temha

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
İyi günler. 2009 mesleğe girişim. 2018 yılında sağlık problemlerim sebebiyle gih olarak atandım ve daha sonra %70 oranlı rapor aldım. 2019 yılından bu yana vergi indiriminden faydalanıyorum. Adi malülen emeklilik ile engelli erken emeklilik arasında herhangi bir fark var mı merak ediyorum.

Evet fark var 5510 sayılı kanunu incele çünkü engelli emeklilikte belli oran ve süre var tamaladığında emekli olabilmektesin ve emekli oldun diyelim çalıştığında maaşın kesilmemektedir.5510 sayılı kanunda malulen emekli olduğunda ise kontrol olma ihtimali var ve oranın düşün çıktığında ise maaşın kesilmekte ve sigortalı ek bir iş yaptığında ise yine emekli maaşın kesilmektedir.lütfen bu bilgi sahibi olalım.eski 2008 öncesi maluliyetlerde ise maaş ek iş yaptığında kesilmemekte ve ek iş yapman durumundada aynı kesilme olmamaktadır.

Teşekkür ederim. süre konusunu biliyorum ancak çalışma konusunu bilmiyordum.

Kral yanluz

"Engelli emekli çalıştığında maaşı kesilmektedir" yazmışsınız... benim üzerime ticari araç var (taksi plakası) bu durumda maaşımda kesintiye gidiliyor mu? NOT: Tabii engelim nedeniyle ben çalışamıyorum, şöför çalıştırıyorum.

Sigorta girişiniz olursa evet kesilir. Kısas çalışıp çalışmamamız

Üst Alt