Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ağır engelli raporu olan GSS primi öder mi?

Gökhan.

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar, abim %80 Ağır Engelli Raporlu/Tedavi ile çalışma olanağı olmayan hastadır.
Abim için evde bakım maaşı almaktaydık fakat gelir durumu değişikliği nedeniyle kuruma bildirim yapıp maaşı kestirdik. Abimin kendi 3 aylık olarak aldığı engelli maaşıda yine kurum tarafından gelir kriterlerine uymadığı için kurum tarafından kesildi. Engelli maaşı kesildikten sonra gelir testi yapmamız gerektiği belirtildi ve yaptırdık. G1 seviyesinden sonuç çıktı ve son 3 yıldır, her ay abim için GSS Primi ödüyoruz.
Benim sorum şudur arkadaşlar; sonuçta abim raporlu ağır engelli olması sebebiyle ve evde bakıma muhtaç olması sebebiyle GSS primi ödememe gibi bir hakkımız var mı? Yada bu konuda SGK' ya başvuru yapma şansımız oluyor mu? Kusura bakmayın bilgim olmadığı için aklıma takıldı, yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Bende durumu merak ediyom aynı durumdayım sigorta kesildi cevap nasıl olacak

Ben 4 aydır ges primini yatirmiyom

Gss yani

Benimki 60 \ c1 ve yeşil karttan faydalanıyorum g1 yoktur sanırsam

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Abiniz devlet hastanelerine mi gidiyor yoksa dilediği her üniversite veya fakülte hastanelerine de sevksiz direkt gidebiliyor mu?

Üst Alt