Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ağır iş kazası geçirdim. İşveren ilgilenmiyor. Ne yapmam gerekiyor?

obuycuk

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Hayirli geceler arkadaslar.. Yaklasik üc ay önce is yerinde gaz sikismasi ile olusan alev yanigi sonrasi vicudumun %32'si yandi. Bir ay yogun bakimda yattim ve bu zaman zarfinda 3 kez ameliyat gecirdim. Vicudumun cesitli yerlerinde yanik izleri ve ameliyat sonrasi konulan parcalar var. Bazi uzuvlarim tamamen eskisi gibi hareket etmiyor.
Hastaneden taburcu olmam sonrasi ifade icin karakola cagrildim ve sikayetci olup olmadigimi sordular. Bende sikayetciyim dedim. Sonrasinda polisde hastanede doktora doldurtmam ve doktorunda savciliga iletmesi icin bir evrak verdi.

Simdi sizlerin engin tecrübelerinden yararlanmak ve bilgi almak istedigim konuya gelecek olursak.. Is yerim benimle hicbir sekilde ilgilenmiyor. Benim bu sürecte ne gibi bir yol izlemem lazim? Maddi-manevi tazminat davasi acmak icin tamemen iyilesmem mi lazim? Iyilestikten sonra öncelikle SGK ile iletisime gecip heyet raporumu almam lazım?
Ayrica is yeri ufak iletme ve bu sürecte is yerini kapatip cekip giderse hicbir hak talep edemez miyim?

Lütfen yardimci olup beni aydinlatir misiniz? Simdiden tesekkür ediyorum hepinize.

Gecmıs olsun Sgk dan ıyılesene kadar rapor parası al öncelikle,Sgk ya ıs kazası olduğunu belirt bu cok önemli kazadan 1 yıl sonra Sgk ya gıt malulen emeklılık ıcın başvuru yap yaklaşık 2-3 yıl arası Sgk dan oran çıkması ıcın Zaman geçer %60 ve uzerı çıkarsa emeklı olursun,%10 ve uzerı çıkarsa calıssanda calısmasanda her ay Sgk dan maaş alırsın.cıkan sonuca gore çalıştığın ıs yerıne maddı manevı tazmınat davası açarsın,dusenın dostu olmaz,allah sana ve aılene sabır versın

İlgi ve alakan icin tesekkür ederim Avcı hkn
Anladigim kadari ile istirahatim bitip calisabilir raporu almadan hicbir islem yapamiyorum degil mi? Bu sürecte sadece SGK'dan gecici is görmezlik ödenegi alip iyilesmeyi beklemem lazim sanirim.
Pekala bu zaman zarfinda is yeri atölyeyi kapatip kacarsa ne olur?

Merak etme kardesım oyle bi olasılık olmaz,buyuk bi ıhtımal ıs yerının sıgortası vardır tazmınatı Sıgorta sırketınden alırsın sen sadece saglıgına bak para pul hepsı gecıcı önemli olan sağlık

kardeş senin işin bundan sonra sgk la iş verenenin nereye giderse sen istirahatine bak iyileşmene bak isbaşı verirlersede şürekli iş göremezlik oranın bekkli oldukdan sonra öbür işlerine bakarsın iş veren ilgilenmez onlar kendi derdinde sen işin sgkya unutma iş vereni boş ver kapatırsa kapatssın sana geçmiç olsun

asla iş verene güvenme sgk ya muracacat et şürekli iş ğöremez derecen belli oldukdan sonra sana iş kazası aylıgı baglanacak yani iş kazasından sonra sende kalan arızalarına bakarak iş ğoremezlik aylıgı baglanacak iş vereni boş ver kaçarsa kaçsın

kardeş sen iş vereni şimdilik boş ver olayı sgk ya bildir karakoldaki olay ceza davası için o ayrı olay sgk bildirildekden sonra sgk senin tedavini üstlenecek ve sana herturlu yardımı yapacak gerekirse gunun doluysa maluluyette alısın iş kazası aylıgıda alırsın hatta başka bir iştede çalışırsın seb olayı sgk ya bildir olayın ustunden fazla zamn geçmedn bunları yap iş verene boş ver şimdilik hastalık oluşmadan maddi tazminat vermiyorlar mahkeme olayı sgk ya soruyor malululeti nedir diye
soracagın bir şey olursa cevaplarım

Bilinclendirdigin icin cok tesekkürler Avcı hkn

Yani dava acmak icin tamamen iyilesip calisabilir raporu aldiktan sonra SGK ile iletisime gecip oradan rapor almam lazim degil mi blov

rıca ederım kardesım,bu arada çalıştığın yer Sgk ya ıs kazası dıye bildirim yapmısmı öncelikli konu bu?

En yakın Sgk ya gıt onlara durumu anlat,patronun bıldırım yaptıysa orda görünür bılgı Verırler sana

Kardesım duruma göre takıldığın bisey olursa hıc cekınmeden sor,sen ve ailene allah sabır versın gecmıs olsun bu ayın 24.de sınavım var hayır duası et yeter bana

Sagol Allah razi olsun. İlerleyen sürecete birsey olursa sorarim cünkü hic bilgim yok bu durumda ne yapilacagi konusunda..
Bol bol dua edeceğim basarili olman icin emin ol.

Ve bu arada Avcı hkn SGK tarafindan rapor parasi olarak yatan ücrette is kazasi olarak belirtilmis. Bu durumda is yerim SGK'ya bildiri yapmis mi oluyor?

kardeş tedavin tamamlandıgında iş kazası olmuşsa sgk seni heyete gönderecek iş kazası aylıgı için bunu unutma iş kazası sonrası tedavisi bitmiş ama maluluyeti olmuşmu diye vucudubda ne varsa 100/10 dan fazla olursa aylık alacaksın ondan sonra iş vereni dava edersin şimdide dava edersin ama maluluyetin olüşması lazım malululiyet oluşmamışsa boşa maşraf edersin

İs kazası sonra napmam lazım?

Merhaba arkadaslar..

Bundan yaklasik 7 ay önce is yerinde tankin icinde kaynak yaparken oksijen patladi ve vicudumun %38'lik bir kismi yandi. Isyeri bu kaza sonrasi benimle hicbir sekilde ilgilenmedi ve gecen hafta istirahatim bittip is basi yaptigim gün cikisimi verdi.

Ben Kocaeli / Gebze'de ikamet ediyorum. Calistigim is yeride burada. Lakin sigortam Iskenderun üzerinden ödeniyormus.
Heyete girmek icin SGK'ya basvurdugumda burada bisey yapamayiz Iskendeun'a evreklarini yollaman lazim dediler. Ben de epikriz raporlarini vs.. iadeli taahütlü olarak Iskenderun SGK'ya yolladim. Bu islerden hic anlamam.

Is yerini mahkemeye verebilmem icin heyet raporu lazimmis.
Peki simdi heyete girebilmek icin Iskenderun SGK bana bulundugum il ve ilcedeki bir hastaneye sevk mi verecek? Ki verecekse bana nasil ulasacak bu? Bu isleri nasil yapmam nasil bir yol izlemem lazim?

Lütfen yardimci olursaniz müserref olurum.

Üst Alt