Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ağır Özürlü ibareli %66 raporumla ne kadar 2022 maaşı almalıyım?

tamara

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar ben 2022 yasasından faydalanıyorum özür puanım%66 ağır özürlü ibrasinde:EVET yazıyor fakat ben ağır özürlünün 3 aydı aldığı 800 küsür deilde 450 küsür gibi bir miktar alıyorum bilir kişi olarak bu sorumu cevaplayabilcek arkaşımız varsa lütfen beni bilgilendirisin yani benim özür puanım ve ağır özürlü oluşumun para limiti bumu?yoksa bir yanlışlık varmı?

Ağır özürlü raporuyla 2022 maaşı artırılabilirmi?

Bakım maaşı için alınmış olan %66 dereceli ağır özürlü raporu ile 2022 maaşı için artırma istenebilirmi yoksa %70 ve üzeri olması şartı mı var ?

%70 sınırı açıkça zikrediliyor yönetmelikte. O yüzden %70'in altındaki raporlar (ağır özürlü ibaresi olsun ya da olmasın) bakıma muhtaçlık düzeyinde sayılmazlar.
Özürlülüğün belirlenmesi
MADDE 10 – (1) 2022 sayılı Kanunun uygulanmasında,
a) Özür durumuna göre tüm vücut fonksiyon kaybı oranı, % 40 ile % 69 arasında olanlar "özürlü","
b) Özür durumuna göre tüm vücut fonksiyon kaybı oranı, % 70 ve üzerinde olanlar ise "başkasının yardımı olmaksızın hayatını devam ettiremeyecek şekilde özürlü",
olarak kabul edilir.

Üst Alt