Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ağır ve tehlikeli işlerde çalışamaz raporu alabilir miyim? Haklarımı nasıl etkiler?

kamber çalmuk

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
meraba bende yeni üye olarak aranıza katıldım. size bir kaç sorum olacak
ankarada metal sanayiinde bir fabrikada 4 yıldır çalışmaktayım, işe girmeden önce sağlıklı biriydim maalesef iş şartlarından dolayı fiziken ve psikolojik olarak bayağı yıprandım. boyun fıtıklarım oluştu ayrıca gürültüden dolayı sürekli kulak çınlaması ve devamında bir miktar işitme kaybı başladı..şimdi sorunlarıma gelecek olursak;
işyerindeki müdürümüze sonrunlarımı bildirdim ve sağlığımı fazla zorlamayacak başka bir tezhahta çalışmamın benim için daha uygun olacağını ilettim. fakat kendisi yalan söylemediğini nerden bileyim gibi bir tabirle benden ağır ve tehlikeli işlerde çalışamaz ibareli heyet raporu getirmemi istedi.
şimdi 1-ben bu raporu nasıl bi hastaneden alabilirim meslek hastalıkları hastenesindenmi almalıyım yoksa devlet hastaneleride veriyormu?
2- bu raporu alabilmek için yukarıda belirttiğim sorunlarım kafii midir? (boyun fıtıkları,boyun düzleşmesi,işitme kaybı başlangıcı)
3-bu rapor engelli raporuyla aynı mıdır yani üzerinde kişideki rahatsızlığın yüzdesi belirtilmş olan raporun emsalimidir(örn. %40 gibi) yoksa ayrı kapsamda olan bi rapormudur?
4-Bu raporu aldığım taktirde işveren isterse kıdem tazminatımı vermek şartıyla beni işten çıkarabiliyomuş. böyle olacağını varsayarsak ihbar tazminatımı ve işsizlik maaşımıda alabilirmiyim?
Sorularımın cevabını burada bulabileceğimi düşündüm biraz uzun oldu ama lütfen kusura bakmayın gerçekten zor durumda olduğum için soruyorum.bu şartlar altında çalışmaya devam edersem sağlığımın dahada bozulacağından korkuyorum.lütfen bana yardımcı olun.iyi çalışmalar.saygılarımla..

Üst Alt