Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ailemin geliri öne sürülerek genel sağlık sigortası için benden prim ödemem isteniyor

meralmiz

Üye
Konular
55
Reaksiyonlar
0
selamlar arkadaşlar ben 37,5 tutarında gss ödüyorum hiç bir yerden de geliririm yok ama malesef sgk ailemin durumuna bakarak bana gelir testi uyguladı ve aylık bu tutarda ödemem öngörüldü ama gelirim olmadığı için borç birikti ve şuanda 290 tl borç olmuş vaziyette 2022 başvursam gss öder miyim yine yaa canı çıksın bu devletin önceleri yeşil kartım vardı gidip muayene oluyordum şimdi ise muayene bile olamıyorum

Aynı durumdan bende de bulunmakta. Çalışmayan ve engelli birinden neden para alınır ki anlamış değilim. Bendende 40 yakın para alıyorlar her ay hemen hemen senden aldıkları ile aynı seviyede sanırım sabit. (üstelik askerden muaf olamama rağmen) >:<

Sağlık güvencesinde olduğu gibi ailenizin geliri öne sürülerek 2022 maaşı da bağlanmayacaktır. Peki, anne-babadan sağlık güvenceli olamıyor musunuz?

Üst Alt