Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Akçakoca güzel bir yermiş.

alifatih1958

Aktif Üye
Konular
58
Reaksiyonlar
65
Ay sonunda Bolu’ya gitmiştik. 3-5 gün orada kaldıktan sonra dönüşü otobandan yapmak yerine Düzce, Akçakoca, Kandıra, Ağva, Şile güzergahından yapalım dedik. İyi de yaptık zira hep merak edip de bugüne kadar gidemediğim Akçakoca’yı üstünkörü de olsa görmüş olduk. Üstünkörü diyorum zira bir ucundan girip, sahil şeridinin diğer ucundan çıktık etrafı temaşa ede ede, o kadar. Arkadaşlar Akçakoca çok güzel bir yer. Pırıl pırıl bir deniz ve upuzun bir sahil. Akçakocanın hemen girişinde sahil kenarında bir kafede oturup bir kahve içtik ama bu güzel yerden bir kahve içimi kadar kısa bir müddet sonra ayrılmak istemediğimizden, bu kez Akçakoca’nın çıkışına yakın bir kafede de oturup birer kahve daha içtik hanımla. Bu kısa süre içerisinde gördüğüm kadarı ile Akçakoca yokuşu bol olan bir yer. Evlerin bir kısmı sırtlarda bulunmakta ancak sahil kenarındaki cadde dümdüz diyebilirim. Yani tekerlekli iskemle kullanan arkadaşlar sahile paralel olan uzun cadde üzerinde tekerlekli iskemle ile rahatlıkla gezebilirler. Kafeler de hemen yolun kenarında olduğu için kafelere girişte de bir sıkıntı ile karşılaşmazlar.
Hülasa sözün kısası fırsat bulursanız Akçakoca’yı gezin, pişman olmazsınız. Öte yandan Düzce-Akçakoca arasındaki yok virajlı olsa da o kadar viraj hemen hemen her ana yolda bulunduğundan yola ‘virajlı’ etiketini yapıştırmak pek de doğru olmaz. Ancak Akçakoca’dan, ama özellikle de Kandıra’dan sonra Ağva ve Şile’ye kadar olan yollar virajları nedeniyle insanın kafasını döndürüyor.
Selametle.

siz istanbuldan gitmissiniz:)akcakoca armutlu karasu istanbullularin sayfiyesi gibi yakin oldugundan
bizde gittik bir yil akcakocaya
bir yil karasuya
bir yilda armutluya
istanbullu zaten deniz olan yer erdek filan yakin
biz ankarallar denize uzak
yesil diye gidersen guzel sayiliyorda guneyin otelleri apartlari araniyor karadeniz tatilinde
avuc kadar yer cok sikildik bir
apart diye girdik hic egedeki akdenizdeki hizmet anlayisi yok
cok fakirdi mutfak esyalarinda filan begenemedik hic akdeniz mudavimi olarak
deniz cok dalgali vede soguk geldi
helede karasu sahile yakin otelde dalga seslerinden uyuyamamistik
cok ta pahali tatil yerlerinin fiati
yiyecek icecek dahada pahali geldi guneyden
armutluda oyle istanbula yakin diyemi yoksa esnafi fazla ac gozlumu bilemedim simdi
yani biz ankaralilar tatil parasi ve zamani olursa guney cok iyi
sonra ege kiyilari

Muhterem dostum, şimdi Akçakoca da konaklama pahalı mıdır yoksa değil midir bilemem ama kahvenin fiyatı 15 TL idi. Kahve yanında bir lokum ve ufak bir de su verdiler. Bu lokumu her yer vermiyor. Yani ikram güzel idi. Bir de İstanbul’da deniz kenarındaki bir çay bahçesinde bir fincan kahveyi 15 TL.ye içemeyiz. Öte yandan birkaç ay evvel Bursa’da Kapalıçarşı’daki tarihi bir hanın avlusunda içtiğimiz kahve için 20 TL ödemiş idik. Lâkin dediğiniz gibi turistik hizmetler konusunda Akdeniz ve Ege haricindeki bölgeler tecrübeli değiller, tesis ve yetişmiş personel az. Çok iyi hizmet arayan rotayı güneye veya Ege’ye çevirecek. Ama benim gibi hizmeti çok da fazla önemsemeyen birisi iseniz bazı aksaklıkları görmezden gelebiliyorsunuz. Ayrıca dediğiniz gibi Karadeniz’in suyu Akdeniz’e nispetle oldukça soğuk ama soğukluk konusunda sanırım Ege ilk sıradadır.
Selametle.

Hazır Bolu'ya kadar gitmişsiniz Ekim sonu ve kasımın ilk haftaları yedigöller de sapsarıdır şimdi. Tam fotoğraflamalık. Sezonu açıldı şu aralar her h. sonu ufak tur şirketleri yedi göllere sefer düzenlemeye başlamıştır. Aracınız var ise her şey size bağlı olarak zaman sınırı olmadan güzel manzaralar görür, gezer, fotoğraf çeker hoş anılar biriktirirsiniz. Önceden sık sık gidiyordum fotoğraf gezileri için seneye motorumla ilk olarak tekrar gitmeyi düşünüyorum. Bu sene uygun değilim. Daha önce motorum yokken h. sonu tatilinde günü birlik gittiğim Yedigöller gezimden bir kaç kare. :rolleyes:

Son düzenleme:
yedıgollere cok merak edıyorum tesekkurler selcuk
bızım celebıler otelde apartta yatıcaklar dınlenecekler dıye oyle doga guzellıklerınden mahrum oluyorum geneldı
senın motoruna atlayıp ozgurce kendı basına gezmen cok hos
bana olanaksız bu arabamda olmayınca
turlarada katılmak aklıma gelmedı daha cok aıle ıle gezme olayı var bızde keyfını cıkar bol bol

@GRAHAM BELL

Motorla hiç gitmedim. Seneye siftahı yapmayı düşünüyorum. :rolleyes: Uzun yolda deneyim var nasıl olsa ege akdeniz turu, denizli, izmir, ankara, orduya gidip geldim. Boluya günübirlik seneye kaçmayı düşünüyorum bakalım. Facebookta çok etkinlik düzenleyen yer var. Aslında tur şirketleri de değil servis çeken araçlar diyelim. Görmüşsünüzdür illa ki düğün, nişan, gezilere servis yapılır gibi reklam koyarlar servis araçları arkasına. O tarz servis araçları gidiyor.

Gece gidende var gündüz giden de var. Ben gece katılıp sabah şafak vakti orada oluyordum öyle turlara katılmıştım. Öğlenleri çok kalabalık oluyor. Sabah sessiz sakin ve boş oluyor. Tek sıkıntısı milli park olduğu için kahvaltı ve öğle yemekleri için yanınızda atıştırmalık gibi yiyecekler, içecekler bulundurun. Uzun süredir gitmiyorum açıldı mı cafe, restoran gibi yerler açıldı mı bilmiyorum. Eskiden servis araçları aşağı kadar girebiliyordu en son gittiğimizde yasak gelmişti. Yolu topraktı asfalt yaptılar kaymak gibi olmuştur. Girişi de ücretli yaptılar ise şaşırmam. :)

Bir kaç defa burada düzenlenen engellilerin etkinliğine katıldım 2 -3 kere antalya clup falcon ve gaziantep gezilerinde. Otelde zaman geçirmek benim için sıkıntı oluyordu. Bir tek antepte gezi düzenlendi o güzeldi. Cumartesi antep pazar da urfaya gitmiştik grup olarak. Antalya da otelden dışarı çıkmıyorlardı. Ben sabah kahvaltıdan sonra çıkar gezerdim antalya kaleiçi, muratpaşa gezilecek görülecek yerlerine gider fotoğraf çekip dönerdim. :) Akşam a doğru da otele gelip dinlenip yemek yer gruplardaki ark.ların arasına karışırdım. İstanbula yakın yerlerde yapılsa tekrar gidecğimde uzak yerlere gidemiyorum en son zamandan dolayı malum h. içi çalışıyorum. Yıllık izine de denk gelmiyor. :)

Son düzenleme:
sen erkek oldugun icin daha ozgursun:eek:keyfini sur daha iyi yasamlar
otyelde zaman gecirmek evet bosa gitmis gezi tatil anlayisi gibi geliyor banada
otel falcona bir akraba yer ayirtip kendileri gidemeyince enun hediyesi diye gittik
valla ne yalan soyleyeyim hersey dahil diye gelenler yemekten baska birsey dusunmezcesine yiyip yiyp havuza giriyorlar guzelim deniz kenarinda
ne yapsinlardi en kotu kiyida tas kaya ustelik korkunc merdivenlerle don babam don zorlu inis binis derken cam gibi denizden mahrum

bir kerede hersey dahil diye BELEKe gitmistik orada cok engelli vardi otelde hamami filanda deniz tatili diye gitmek sanki bos denizide bir bulaniktiki
yesillik dersen cok guzel yerler
antalyaya eylul basi gitmek guzel oluyor hep gezeriz
butik otellerde oda kahvalti daha uyguna geliyordu laranin denizi plajlari cok guzel biz oraya yakin yerlere gittik daha cokndenizi cok guzel
eylul oldumu disarida gezebiliyorsun hava cok iyi oluyor
konyaaltida sahane orayada gittik
bence vaktin zamanin olursa anamura git yakinda gitmedik cok cok cok guzel sakin bir yer anamur deniz diye orayay derim tatil icin

Bolu'ya gittik sevgili Selçuk kardeşim ama gezmeye vakit olmadı zira hanım oğlanın evini 3 gün boyunca temizledi ben de biraz yağlı boya yaptım. Yani koca adamın evini derleyip toparlamak için gitmiştik Bolu'ya. İnsan bekar olunca (özellikle erkek kısmı) biraz boş verdimci oluyor. Lakin geçen sene gittiğimizde Yedigölleri değil ama Abant, Gölcük, Göynük, Hayrettin Tokadi Hazretleri türbesi gibi diğer yerleri gezmiş idik. Göynük şirin bir yer. Benim çok hoşuma gitti. 'Sürekli yaşar mısın orada?' dersen yaşamam ama uzun müddet kalsam kalırım.
Selametle.
Bu arada resimdeki kurulu çadırın yanında KAMP KURMAK YASAKTIR yazıyor ama vatandaş tabelayı görmemiş sanırım:)

Üst Alt