Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Akıl ve ruh sağlığı hastanesine yatmak istiyorum. Sosyal güvencem yok..?

egos45

Üye
Konular
15
Reaksiyonlar
0
akıl ve ruh sağlığı hastanesine yatmak istiyorum sosyal güvencem yok sizce nekadar ücret gider arkadaslar masraf

benimde yoktu 2 tane borç bildiri zarfı geldi.yeşil kart çıkart

yeşil kart veya gss yaptırın gerçi senin baya gss birikmiştir 2-3 bn lira borç çıkar

yeşil kart cıkarıcam ama 2 ayda cıkıomuş o kart hem nereye nereye basvurulunuo yesil kart için

yeşil kartı şöyler yapsak peki ben hastaneye yatayım o anda ailem benim yeşil kartımla urassın cıkarsınlar öle olurmu

Oğlum gına geldin bana heryerde sen varsın bir DELİ OLAMADIN YA :cool::cool::cool: SÖZ SENİ DELİ YAPICAZ :)

bana sorana bak oğlum ben bilgi alıorum yeşil kart v.s seylerle bir ben değil büssürü insan var burada soru soran hemde durmadan ben birazdan cıkıcam 1 aydır yoktum zaten forumlarda alla alla :D yazma sadıcım ozaman nedim ;)

egos45 sosyal güvencesiz olmak mümkün değil. eger hiç sigortan yoksa GSS'lı olman gerekirdi. Vakıftan hiç gelir testi yaptırdın mı? yaptırmadıysan git vakfa GSS'lı olmak istediğini söyle. Vakıf, gelir testini yapar sonuca göre GSS'lı olursun. eger gelirin asgari ücretin üçte birinden az çıkarsa prim ödemezsin. fazla çıkarsa gelirine göre prim ödeyerek GSS'lı olursun.
Gelir testi için hanenin geliri dikkate alınır.
yeşil kart artık yok. yeşil kartın yerine 60/c 1 var. asgari ücretin üçte birinden az hane geliri çıkarsa bu kapsamda gss'lı olursun ancak.

Ayrıca hastaneye yatışa doktorun karar verir. sen yatacagım deyince yatırmazlar.

NOT: zaten gelir testi yaptırmadıysan SGK seni resen 60/g GSS kapsamında yapmıştır. borç birikmiştir.

vakıftan gelir testi yaptırmadım 2022 aylığı için başvurdum heyette ise beni sinir eden catlaklar bana depresyon demiş geçmiş çocukluktan beri var bende bunlar cocuklumdan beri depresyonmu geciriyorum ben sacmalığa bak kalem abla itiraz ettim rapora yeter ya türkiyede biraz insiyatifli anlayıslı olsunlar ya raporuma oran vermiyolar ya haziranda bidaha gireceğim itiraz ettik bakalım bu arada gss diosun tamam basvurayım onada peki o uygun görülürse gelir testi uyarsa 2022 aylığı bağlanmazmı ya bana hiç gelirimiz yok babam zor durumda cıldırıcam abla ya

Üst Alt