Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Aktuerya bilir kişi hesapladığı miktarın tamamını alabilir miyim?

y4sar

Yeni Üye
Konular
7
Reaksiyonlar
0
merhaba 2009 yılında bir kaza gecirdim kaza sonucu 2elimi kaybettim 2019da bir avukat ile tanıştım ve bir dava başladı acılan dava süreci cok uzun en sonunda aktuerya bilirkişi atandı ve hsaplamalar yapıldı yaptıgı hesapdaki miktarın tamamını alabiliyormuyuz yoksa bu duruşmada hesaplanan miktar düşermi ve nezaman alabilirim

Aktüerya hesaplaması ne kadar sürdü?
Dava kazanılmış , tamamini alırsın ama o parada avukat %'lik dilim isteyecek

2ay sürdü sanırım 9.ayın 27 bir dava daha var o nedir sonuç için mi acaba

Aktüerya hesaplaması bazen uzun sürüyor o yüzden mahkeme 4-5 ay sonrasına veriyor . Muhtemelen sonuclanacaktr

Yaşar bey oran kaçtı acaba sizin

Merhaba benimde bir sorum olacaktı. İs kazasi mahkeme sonucuna göre kazanilan tazminattan avukat ucreti hariç vergi alınıyor mu? Diyelim ki yasal faizle beraber 500 bin lira tazminat kazandım bu paradan avukat ücreti hariç vergi kesilecek mi?

Hayır avukat parası hariç vergi kesilmiyor

Zaten listede bir o kalmıştı vergi almadıkları

@Kendineisci,
oran derken kusur mu bana yüzde 20 kusur cıktı
bundanmı bahsediyorsunuz
iyileşme dönemi asgari ücrete göre toplam geliri*100%kazalınınişgörme gücü kaybı*80% davalıların toplam kusuru*1,72717 kıyasrakam

Üst Alt